Trade marketing Nowy system mieszania farb Sun Chemical debiutuje na targach Metpack 2014

Nowy system mieszania farb Sun Chemical debiutuje na targach Metpack 2014

0

Podczas targów Metpack 2014, odbywających się w dniach 6-10 maja br. w Essen (Niemcy) firma Sun Chemical zaprezentuje po raz pierwszy nowy system mieszania farb, przeznaczony na rynek produkcji opakowań metalowych.

Polare, bo tak brzmi jego nazwa, to – jak zapewnia producent – unikalne, kompaktowe rozwiązanie, zoptymalizowane pod kątem jak najniższego zużycia farb specjalnych, wykorzystywanych przy zadrukowywaniu opakowań z metalu. Bazując na sprawdzonej technologii Sun Chemical, system ten wychodzi naprzeciw najbardziej restrykcyjnym wymaganiom poligraficznym i usprawnia jednocześnie proces produkcji farb specjalnych.

Polare umożliwia wytworzenie dokładnie określonej, wymaganej w danej chwili ilości farby, eliminując zbędne jej zużycie. Dzięki zapewnianej przez system powtarzalności procesu, farba może być w identyczny sposób zmieszana na nowo w ciągu zaledwie kilku minut. Zdaniem firmy Sun Chemical, drukarze mogą w znaczący sposób skorzystać na zastosowaniu Polare, znacznie przyspieszając swoją pracę, a także obniżając koszty związane z produkcją opakowań.

Poza funkcją mieszania, Polare pozwala na śledzenie numerów poszczególnych partii farb, dzięki czemu można odtworzyć cały proces ich produkcji, ze szczególnym uwzględnieniem zastosowanych w niej komponentów. Poprzez lokalną sieć LAN system mieszania farb komunikuje się z dedykowanym oprogramowaniem dopasowywania barw, dzięki czemu nowo stworzona receptura jest dostępna od ręki i gotowa do zastosowania w dowolnym momencie.

– Nasz nowy system mieszania farb został zoptymalizowany pod kątem łatwości jego użytkowania oraz dostosowany do specyficznych wymogów branży opakowań metalowych. Jego kompaktowa budowa pozwala na zainstalowanie Polare w dowolnym miejscu zakładu produkcyjnego, a wysoka funkcjonalność umożliwia redukcję czasu potrzebnego na czyszczenie maszyn, ilości generowanych odpadów i pracy operatora – mówi Herbert Naef, menedżer w dziale MetalDeco, wchodzącym w skład firmy Sun Chemical.

– Wiemy, że współczesne rynki poligraficzny i opakowaniowy są niezwykle wymagające. Na targach Metpack – z wykorzystaniem wirtualnego stanowiska roboczego – będziemy chcieli pokazać możliwości i technologię, jaka stoi za systemem Polare, oraz zaprezentować pomysły Sun Chemical na usprawnienie pracy firm poligraficznych – konkluduje Herbert Naef.

Wybierających się na targi Metpack 2014, firma Sun Chemical zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska (nr C29) zlokalizowanego w pawilonie 3.

Materiał powstał na podstawie informacji Sun Chemical Sp. z o.o. oraz PAI PrintinPoland.com