Logo

Gadżety reklamoweInspiracje

com4tclick – innowacja na rynku gadżetów

Są estetyczne, wygodne i pomagają w pozbyciu się uciążliwego bólu nadgarstka, który dokucza zwłaszcza osobom spędzającym długie godziny przy komputerowym biurku. O nowych gadżetach reklamowych, poduszeczkach pod nadgarstek, opowiada pomysłodawczyni produktu – Magdalena Podpora.

Czym jest com4tclick i skąd pomysł na te poduszeczki?

Com4tclick to poduszeczki pod nadgarstek do pracy z myszką komputerową. Poduszeczki te pomagają w pozbyciu się bólu nadgarstka, stosowane są również w profilaktyce zespołów bólowych oraz w rehabilitacji zespołu cieśni nadgarstka. Pomysł na poduszeczki zrodził się z mojej potrzeby – zlikwidowania długo utrzymującego się, nieznośnego bólu mojego nadgarstka. Ponad rok szukałam skutecznego rozwiązania i w końcu wpadłam na pomysł uszycia poduszeczki, która ergonomicznie będzie podtrzymywała mój nadgarstek oraz wypełnienie będzie składało się z naturalnych ziaren, które od wieków stosowane są do leczenia schorzeń układu kostno-stawowego. Pierwsza uszyta poduszeczka okazała się rewelacyjna – nadgarstek po jakimś czasie całkowicie przestał mnie boleć. Zaczęły się prośby o uszycie poduszeczek dla rodziny i znajomych. Wszyscy bardzo je chwalili i z radością informowali, że ich nadgarstki też przestały boleć. Ponieważ od lat zajmuję się reklamą i między innymi gadżetami, stwierdziłam, że może to być bardzo oryginalny upominek firmowy. Logo lub jakikolwiek inny layout można umieścić na poduszeczce lub zastosować wszywkę żakardową z boku poduszeczki. Taki upominek z logo zawsze i dosłownie jest pod ręką osoby, która go dostanie, a dodatkowo świadczy o trosce firmy, która go daje o zdrowie i dobre samopoczucie osoby obdarowanej. Część firm kupuje gotowe poduszeczki bez swojego logo – jako wyposażenie dla swoich pracowników: grafików komputerowych, księgowych itp. – osób, które często i długo pracują z myszką przy komputerze. Zwolnienia spowodowane przewlekłym bólem nadgarstka – a nazywane są one już chorobą informatyków – trwają przeciętnie od 2 do 8 tygodni, więc profilaktyka zawsze jest bardziej opłacalna. Doceniają to zwłaszcza działy BHP, które organizują szkolenia jak zapobiegać tym schorzeniom, oraz dają rekomendacje do zakupu najlepszych materiałów BHP.

[galeria=”1″]

Co jest w tym produkcie innowacyjnego?

W com4tclick’ach innowacyjne jest połączenie tradycyjnych i od wieków stosowanych naturalnych składników z produktem przeznaczonym do ochrony nadgarstków we współczesnej chorobie cywilizacyjnej – przewlekłych bólach nadgarstka prowadzących do Zespołu Cieśni Nadgarstka, które nie leczone kończą się operacją.

Poduszeczki nie ujrzałyby światła dziennego, gdyby nie projekt, w którym wzięła Pani udział.

To prawda, poduszeczki com4tclick zaistniały dzięki Programowi Mentoringowemu Sieci Przedsiębiorczych Kobiet pod Patronatem Urzędu m. st. Warszawy i współudziale Fundacji Kronenberga Citi Handlowy. W 2014 roku projekt ten został doceniony i zakwalifikowany do pierwszej edycji tego Programu. Zakwalifikowało się wtedy do Programu 50 wspaniałych kobiet z województwa mazowieckiego ze swoimi pomysłami na firmę. Dzięki Programowi poznałam moją mentorkę Iwonę Majewska-Opiełka oraz drugą mentorkę, taką już nadprogramową – Agnieszkę Cenzartowicz. Pani Iwona na bieżąco motywowała mnie do załatwiania spraw, które w zasadzie wiedziałam jak załatwić, ale cały czas odwlekałam wszystko w czasie i przestrzeni. Jeszcze w trakcie trwania Programu założyłam sklep internetowy dla klienta indywidualnego www.com4tclick.pl oraz robię poduszeczki dla firm z logo, wykonuję również inne upominki reklamowe dla firm. Agnieszka Cenzartowicz z kolei była nieocenioną w sprawach merytorycznych, to dzięki niej zarejestrowałam moje poduszeczki oraz nazwę com4tclick w OHIM. Katarzyna Wierzbowska i Dorota Czekaj z Fundacji Sieci Przedsiębiorczych Kobiet zorganizowały dla uczestniczek Programu szkolenia, spotkania i śniadania SPK. To dzięki nim miałyśmy możliwość się poznać. Jednocześnie spotykałyśmy się już na półprywatnym gruncie, wymieniałyśmy się doświadczeniami, podpowiadałyśmy sobie różne rozwiązania, prosiłyśmy o radę i współpracujemy teraz już „firmowo” ze sobą. Aktualnie rozpoczęła się kolejna edycja Programu SPK.

Rozmawiała Katarzyna Lipska.

www.com4tclick.pl