Logo

Event MIX

Planet PR nominowane do nagrody Event Award

Agencja Planet PR, jako jedyna z Polski, została nominowana do międzynarodowej nagrody Event Award w kategorii Debiut Event za organizację European Rover Challenge 2014.

Wyniki konkursu Event Award zostaną ogłoszone podczas gali finałowej, która odbędzie się w Londynie 14 października 2015 r. Zwycięzcy zostaną wybrani przez 15 sędziów, wśród których znaleźli się m.in.  Alison Williams, kierownik pionu wydarzeń w L’Oréal; Jamie Sterry z Innocent Drinks, i Melissa Noakes, szef marketingu w Sony Mobile Communications.

European Rover Challenge zostało docenione także w Polsce. W marcu tego roku agencja Planet PR otrzymała nagrodę w konkursie MP Power Awards, wyróżniającym najlepsze realizacje i praktyki w branży eventowej.

European Rover Challenge (ERC) to plenerowe, bezpłatne, otwarte dla wszystkich wydarzenie łączące zawody robotów marsjańskich, skonstruowanych przez studentów z uczelni całego świata, z innowacyjnymi pokazami naukowo-technologicznymi i spotkaniami z gośćmi specjalnymi. Ubiegłoroczna edycja okazała się ogromnym sukcesem medialnym i frekwencyjnym. Udział w niej wzięło 25 tys. osób, w tym 10 drużyn z 4 kontynentów. Informacje o wydarzeniu pojawiły się ponad 2 tys. razy w 14 językach w najważniejszych mediach świata m.in. Arab Today, NBC News, The Washington Post, Corriere Della Serra, El Heraldo i wielu innych.

Zaledwie w ciągu jednego roku ERC zyskało miano prestiżowego wydarzenia na mapie europejskich imprez popularnonaukowych. Obecnie trwają przygotowania do drugiej edycji wydarzenia, która odbędzie się w dniach 5-6 września 2015 r. w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu. W tym roku do zawodów zakwalifikowało się ponad 300 konstruktorów z uczelni całego świata. Gościem specjalnym będzie Harrison Schmitt, amerykański astronauta, członek misji Apollo 17 i ostatni człowiek na Księżycu. W ramach wydarzeni będzie można porozmawiać również z Andy Weirem, autorem bestsellerowej powieści „Marsjanin”, na podstawie której powstaje film w reżyserii Ridleya Scotta z Mattem Damonem w roli głównej.

ERC powstaje pod patronatem Ministerstwa Gospodarki. Partnerami wydarzenia są ESA Europejska Agencja Kosmiczna, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Województwo Świętokrzyskie, Mars Society Polska, Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów, WObit, ASTOR, ABM Space Education, Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego. Organizatorami ERC jest Europejska Fundacja Kosmiczna i Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu.

Więcej szczegółów: www.roverchallenge.eu

JK