Wydarzenia Konferencja Wspólna Przestrzeń z debatą ekspercką

Konferencja Wspólna Przestrzeń z debatą ekspercką

98
0

AMS zaprasza na X edycję konferencji Bram Kraju pod hasłem: WSPÓLNA PRZESTRZEŃ – 25 lat doświadczeń – od transformacji do partycypacji.

Bramy Kraju to przedsięwzięcie informacyjno-edukacyjne poświęcone tworzeniu marki i wizerunku miejsc, w szczególności poprzez kształtowanie przestrzeni publicznej. W czasie jego kolejnych edycji, wspólnie z samorządami i ekspertami przyglądano się przestrzeni z różnych punktów widzenia oraz organizowano konferencje i konkursy poświęcone wybranym aspektom jej funkcjonowania.

W tym roku przypada 25-lecie AMS i systemowej reklamy zewnętrznej w Polsce. Kulminacyjnym punktem obchodów będzie zaplanowana na 14 października konferencja.

–  Chcemy dyskutować, jak design, nowe media, reklama, urbanistyka, marketing miejsc kształtują wspólną przestrzeń. Spotkanie będzie okazją do wymiany opinii i doświadczeń z ostatnich 25 lat, a w czasie jego trwania eksperci w dziedzinie kształtowania przestrzeni publicznej oraz tworzenia marki i wizerunku miejsc przeprowadzą inspirujące warsztaty – wyjaśnia Marek Kuzaka, prezes zarządu AMS.

Imprezy towarzyszące

Wydarzeniem towarzyszącym konferencji jest rozstrzygnięcie konkursu organizowanego we współpracy z Towarzystwem Urbanistów Polskich  „Najlepsze zmiany przestrzeni publicznej – przegląd nagrodzonych projektów”. Jego ideą jest wyłonienie spośród projektów nagrodzonych oraz wyróżnionych w zorganizowanych dotychczas przez TUP i AMS konkursach, najlepszych realizacji przekształcenia przestrzeni publicznych w okresie transformacji.

Drugiego dnia spotkania przewidziano kolejną imprezę towarzyszącą – debatę ekspercką „Kształtowanie przestrzeni publicznej w kontekście nowych regulacji prawnych”.  Jej organizatorami są Towarzystwo Urbanistów Polskich, Komitet Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN, Stowarzyszenie Forum Rewitalizacji.

Po 25-latach dynamicznego, ale i chaotycznego rozwoju przestrzeń publiczna w Polsce wymaga konsekwentnych i długotrwałych działań naprawczych. Jednocześnie, jak pokazują przykłady krajów, gdzie przestrzenie publiczne są lepiej uporządkowane, bez podniesienia świadomości i zaangażowania mieszkańców działania samorządów nie przyniosą spodziewanych efektów. Ułatwieniom w tych procesach mają służyć zarówno planowane, jak i już wprowadzone zmiany prawne. Jakie warunki muszą być spełnione by były one skuteczne? – na to pytanie spróbują odpowiedzieć eksperci w trakcie dysksji towarzyszącej konferencji „Wspólna przestrzeń – 25 lat doświadczeń – od transformacji do partycypacji”.

Konferencja Wspólna Przestrzeń odbędzie się 14 października br. w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie, debata ekspercka – 15 października.

Organizatorem wydarzenia jest AMS.

 

Agenda konferencji: TUTAJ

Program debaty: TUTAJ

OOH magazine jest patronem medialnym wydarzenia.

Źródło: www.amsdlamiast.pl

 

JK