Event MIX Showroom Cobu Design otwiera swoje podwoje

Showroom Cobu Design otwiera swoje podwoje

0

Innowacyjność, nowoczesność, pasja oraz doświadczenie w tworzeniu wyjątkowych wnętrz – tak najtrafniej opisać Cobu Design – firmę, dostarczającą kompleksowe rozwiązania w zakresie wyposażenia przestrzeni.

31 marca br., w dawnej fabryce porcelany w Katowicach, miało miejsce uroczyste otwarcie wyjątkowego loftu, pełnego dobrego wzornictwa oraz kreacji.

Historia miejsca, w którym dzisiaj znajduje się showroom Cobu Design sięga końca XIX wieku, bo to wtedy powstały tam pierwsze zabytkowe budynki, przekształcone w latach 20. minionego stulecia w Fabrykę Porcelany Giesche. Burzliwa historia oraz rozmach inwestycji spowodowały, że fabryka rozkwitała i poszerzała zarówno swój asortyment jak i rynki zbytu – zaczęła pokazywać swoje wyroby między innymi na wystawie światowej w Nowym Jorku.

To wyjątkowe miejsce przekształciło się w Park Przemysłowo-Technologiczny Porcelana Śląska Park i to właśnie przyciągnęło również nowego śmiałka, który nie bał się wejść w trudny proces rewitalizacji i zaadaptował część tych niewiarygodnych pomieszczeń na swój showroom. Mowa o właścicielu katowickiej firmy Cobu Design.

– To właśnie tutaj, na PORCELANOWEJ 23, będą odbywały się cykliczne spotkania poświęcone właśnie projektowaniu wnętrz i wszystkiemu, co piękne – mówi Jakub Poznański, Dyrektor Zarządzający Cobu Design.

Partnerem wydarzenia oraz jego organizatorem była agencja Exclusive Event.

– Ogromna, bo licząca prawie 500 m kw., przestrzeń to wspaniałe połączenie industrialnego wnętrza z nowoczesnością. Organizacja eventów w nowych, nieodkrytych jeszcze miejscach, to najbardziej pożądane przez nas produkcje, stąd też z wielką przyjemnością podjęliśmy się przygotowanie tego, jakże nietuzinkowego projektu – mówi Adriana Piekarska, właścicielka agencji.

Wydarzenie rozpoczęło się od części oficjalnej, prowadzonej przez znanego projektanta i designera – Tomasza Pągowskiego. W trakcie uroczystości rolę gościa honorowego pełnił Prezydent Miasta Katowice – Marcin Krupa. Wspólnie z właścicielem oraz architektami czuwającymi nad projektem aranżacji przestrzeni przecięli symboliczną wstęgę i ogłosili oficjalne otwarcie showroomu Cobu Design.

Czas spędzony w dizajnerskiej przestrzeni umilił występ niezwykle utalentowanej wokalistki znanej z programu The Voice of Poland – Katarzyny Malendy, która wraz z zespołem zaśpiewała dla Gości znane kawałki w zupełnie nowych aranżacjach.

Podczas imprezy nie brakowało też wyśmienitego jedzenia oraz dobrego wina. Dzięki specjalnie wydzielonej strefie cateringowej, przestrzeń biurowa, w której eksponowane były meble projektu Cobu Design, została nienaruszona.

Zorganizowanie tego typu wydarzenia, na które zapraszani są goście z różnych środowisk i połączenie wszystkich elementów tak, aby zainteresować przybyłych i skupić ich uwagę, niewątpliwie jest sporym wyzwaniem – tym bardziej cieszy fakt, iż byliśmy współodpowiedzialni za powodzenie tego projektu – podsumowuje Gosia Mączka, Project Manager firmy Exclusive Event.

Zobacz jak powstawała nowa siedziba Cobu Design:

JK