Event MIX Komunikat Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel w kwestii nieuczciwych praktyk

Komunikat Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel w kwestii nieuczciwych praktyk

0

Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel (SOIT) informuje o nieetycznym zachowaniu w branży oraz zwraca się z prośbą o wszelkie informacje dotyczące poniższej sprawy, które mogą posiadać biura turystyczne oraz agencje incentive nienależące do SOIT.

W dniu 7 marca br. do kilku firm ze Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel (SOIT) wpłynęło zapytanie ofertowe (do pobrania w pdf na końcu tekstu) przesłane przez Adama Krawczyka, kierownika Działu Handlowego Zakładu Masarskiego z Polski Centralnej o następującej treści:

„Szanowni Państwo,
Zapraszamy do udziału w przetargu na organizację wyjazdów dla naszej firmy. Szczegóły w załączniku. Jest to pierwszy etap postępowania. W drugiej części będziemy chcieli się spotkać z wybranymi Firmami.”

Zapytanie zostało wysłane z adresu mailowego a.zmkrawczyk@wp.pl.

Zapytanie ofertowe otrzymało sześć agencji należących do Stowarzyszenia. Większość z firm była w kontakcie z nadawcą zapytania, który odpowiedział na pytania oraz utrzymał chęć otrzymania ofert. Kilka dni później kontakt z panem Adamem Krawczykiem był już niemożliwy. Firmy członkowskie, kontaktowały się telefonicznie z Zakładem Masarskim, otrzymały odpowiedź, że nikt taki nie pracuje, a Zakład nie organizuje żadnego przetargu na realizację wyjazdu firmowego. 
Mamy podejrzenia, aby sądzić, że osoba podająca się za pracownika Zakładu Masarskiego próbowała w nieetyczny sposób wyłudzić informacje handlowe oraz know how od agencji. W związku z tym zwracamy się do branży turystycznej oraz branży spotkań z prośbą o wszelkie informacje, które mogą pomóc w wyjaśnieniu tej sprawy.
Jako Stowarzyszenie stoimy na straży etyki w biznesie. Pragniemy zwrócić uwagę firm działających na polskim rynku na nieuczciwą praktykę, która wymierzona jest głównie w podmioty, które konkurują uczciwie i stosują standardy etyczne. Takie sytuacje wymagają konkretnych działań, aby przeciwdziałać podobnym procederom w przyszłości.
Wzywamy również osobę, która podszyła się pod kierownika Działu Handlowego Zakładu Masarskiego do ujawnienia się.

Wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje w powyższej sprawie prosimy o kontakt z sekretarzem Stowarzyszenia – Darią Rzadkiewicz daria.rzadkiewicz@soit.net.pl, tel. 601 882 898
Liczymy na Państwa współpracę.
Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel

Zapytanie oferte zakładu masarskiego do wglądu: TUTAJ

Źródło: MeetingPlanner.pl

JK