Event MIX Iluzjonista Marcin Muszyński zaczarował Warszawę

Iluzjonista Marcin Muszyński zaczarował Warszawę

0

W niedzielę 24 kwietnia, w hali Expo XXI, odbyło się jedno z najbardziej niezwykłych wydarzeń tego roku – Największe Magiczne Widowisko w Historii Polski. Show „Mistrz Magii Marcin Muszyński ” zaprezentowany został w ramach ogólnopolskiej trasy koncertowej. Warszawskie koncerty były dla iluzjonisty wyjątkowo ważne. Na występie nie zabrakło wielkich emocji. Taki show powstaje tylko z prawdziwej pasji, niezwykłej osobowości i ciężkich lat pracy.

W trakcie ponad godzinnego występu artysta zaprezentował szereg etiud na światowym poziomie. Znalazły się wśród nich popisowe autorskie numery jak „Magiczna Podróż” – sztuka, w której iluzjonista zostaje przecięty na pół piłą spalinową, a nogi odjeżdżają same na monocyklu czy „Latający Fortepian”. Etiuda ta zrobiła szczególne wrażenie, gdyż obracający się w powietrzu o 360 stopni instrument zaburzył całkowicie rzeczywistość. Kulminacyjnym punktem występu było magiczne pojawienie się na scenie samochodu wyścigowego z najlepszym przyśpieszeniem 0-100km/h na świecie – Ford Fiesta ST RX Martina Kaczmarskiego osiąga ten wynik w zaledwie 1,9 sekundy.

– Lubię wielkie wyzwania, szokować i zaskakiwać. W naszym kraju jeszcze nikt nigdy nie podjął się organizacji tego typu pokazów, na tak dużą skalę. Było to ogromne wyzwanie, masa wyrzeczeń i nieprzespanych nocy. Staram się, aby każdy spektakl był wyjątkowy i dopieszczony w najmniejszym szczególe – komentuje Marcin Muszyński. Sam wymyślam i tworzę kluczowe sztuki w moim repertuarze, np. prace nad Lewitującym Fortepianem trwały aż 3 lata – dodaje.

W magicznych etiudach można było usłyszeć specjalnie skomponowaną na potrzeby spektaklu muzykę. Kreacje sceniczne stworzyli najbardziej uznani projektanci gwiazd. Były zdobione tysiącami kamieni Swarovskiego. Uroku dodały też piękne, wręcz zjawiskowe modelki utytułowane i koronowane w konkursach Miss Polski.

– Sam staram się spiąć wszystko okiem reżysera. Jest to jednak bardzo duże wyzwanie, aby to uczynić w chwili, gdy samemu jest się na scenie. Entuzjastyczne reakcje widzów są dla nas najlepszą nagrodą. Mamy nadzieję, że udało nam się wnieść odrobinę magii do życia Warszawiaków – powiedział Marcin Muszyński.

Do występu wykorzystano ponad 30 ton sprzętu, dającego możliwość stworzenia fascynującej oprawy muzycznej, licznych efektów pirotechnicznych oraz gry świateł. Cała scenografia przeniosła widzów w magiczny świat. Duże znaczenie w sukcesie tego spektaklu miał również niesamowity kontakt maga z publicznością. Podczas swojego show Marcin Muszyński prezentował nie tylko popisowe Duże Iluzje, ale zapraszał na scenę również widzów, pozwalając im osobiście doświadczyć niemożliwego. Osobowość sceniczna Marcina, wspaniała gra aktorska i kunszt dobrego konferansjera, organizatora a zarazem producenta sprawiły, iż potrafił przekonać do siebie zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Iluzjonista kontynuuje swoją trasę po Polsce. Najbliższy występ zaplanowany jest w Sopocie 17 lipca 2016. Świat, w jaki Marcin zabiera swoich widzów jest jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny. To po prostu trzeba zobaczyć.

Marcin Muszyński na swoim koncie ma wiele prestiżowych występów i sukcesów. Popularność w Polsce przyniósł mu udział w programie ”Mam Talent”, gdzie jako pierwszy iluzjonista doszedł do ścisłego finału, pierwszej czwórki najbardziej utalentowanych ludzi w Polsce. Sukces zawodowy Marcina Muszyńskiego szybko został doceniony, gdyż został nominowany w plebiscycie Osobowości i Sukcesy Roku 2016, gdzie w towarzystwie wielu gwiazd odebrał zasłużoną statuetkę.

www.MarcinMuszynski.com

PP