Event MIX Grupa hotelowa Vienna House szuka inwestycji w Polsce

Grupa hotelowa Vienna House szuka inwestycji w Polsce

0

Sieć hoteli Vienna House ma w planach ekspansję na rynku Polskim. Polska jest dla austriackiej sieci hotelowej, która zarządza obecnie 34 hotelami, jednym z kluczowych rynków. Vienna House jest zainteresowana nwestycjami nie tylko w Warszawie, ale również w mniejszych miastach.

– Polska jest jednym z najbardziej atrakcyjnych regionów w Europie Środkowo-Wschodniej. Wpływa na to stabilny rozwój gospodarczy, ale również coraz lepsza atmosfera dla nowych inwestycji. – przyznaje Rupert Simoner, CEO Vienna House. – Co więcej, poza stolicą są w Polsce również inne ciekawe destynacje o dużym potencjale dla turystyki oraz podróży biznesowych, co jest wyjątkiem w regionie. To właśnie dlatego szukamy inwestycji nie tylko w Warszawie, ale również w mniejszych miastach, takich jak Rzeszów czy Lublin – dodaje.

[youtube=”foINddKER8Y”]

Vienna House zarządza hotelami na podstawie umowy o zarządzanie lub w niektórych wypadkach dzierżawy. Oferuje swoje usługi na każdym etapie rozwoju projektu hotelarskiego – od analizy lokalizacji, poprzez etap budowy na otwarciu i bieżącej operacji kończąc. Angażuje się zarówno w adaptację istniejących budynków, również tych zabytkowych, jak i nowe projekty czy rebranding istniejących hoteli. Specjalizuje się w miejskich obiektach biznesowych, takich jak angelo by Vienna House Katowice, jednak ma również duże doświadczenie w zarządzaniu hotelami turystycznymi i spa, takich jak Vienna House Amber Baltic Miedzyzdroje w Polsce. Interesują ją destynacje o dużym potencjale rozwoju, w centralnych lokalizacjach, blisko atrakcji turystycznych. W Polsce Vienna House szuka inwestycji nie tylko w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu czy Poznaniu, ale również w mniejszych miejscowościach, takich jak Rzeszów czy Lublin.

– W Polsce, szczególnie w mniejszych miastach rynek hotelarski jest ciągle zuniformizowany. My chcemy wprowadzać unikalne, indywidualne hotele. Odrobinę szalone, odjazdowe, ale jednocześnie pełne stylu i jakości. Chcielibyśmy otworzyć 4 nowe obiekty w ciągu najbliższych 4 lat – dodaje Rupert Simoner.

Vienna House planuje zwiększyć swoje portfolio do ponad 50 obiektów do 2022 r. Poza Polską planuje rozwój w państwach takich jak Niemcy, Rumunia, Słowacja czy Rosja.

PP