Event MIX Nowa siedziba Łódzkiej Informacji Turystycznej / Łódzkiej Organizacji Turystycznej / Łódź Convention...

Nowa siedziba Łódzkiej Informacji Turystycznej / Łódzkiej Organizacji Turystycznej / Łódź Convention Bureau

64
0
Nowa siedziba Łódzkiej Informacji Turystycznej

Informacja turystyczna w Łodzi ma nową siedzibę na ul. Piotrkowskiej 28. 28 stycznia zakończyło się wydarzenie „Tydzień z informacją turystyczną” promujące nową lokalizację oraz popularyzujące misję i działalność Łódzkiej Organizacji Turystycznej. W ramach wydarzenia przygotowano m.in. loterie z nagrodami oraz warsztaty dla grup szkolnych. Oficjalnego otwarcia tego ważnego punktu na turystycznej mapie Łodzi dokonali Wiceprezydent Łodzi i Przewodniczący Rady ŁOT Krzysztof Piątkowski oraz Prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej, Tomasz Koralewski przy licznym udziale branży turystycznej i instytucji kultury.

Informacja turystyczna jest często pierwszym miejscem kontaktu odwiedzającego z miastem. To tutaj turyści dowiadują się o atrakcjach turystycznych, wydarzeniach w mieście i możliwościach spędzenia wolnego czasu.” ­­ „Pracownicy informacji są prawdziwymi pasjonatami Łodzi. Doradzając dostosowują swoją wypowiedź do zainteresowań i potrzeb turystów. Dzięki znajomości języków obcych – angielskiego, niemieckiego i rosyjskiegobariera językowa nie stanowi problemu w kontaktach z turystami powiedział Krzysztof Piątkowski.

Otwarcie nowego punktu informacji to również nowe, dostosowane do potrzeb turystów, godziny otwarcia – siedem dni w tygodniu oraz wydłużony czas pracy w weekendy. Informacja w Łodzi zaprasza odwiedzających od poniedziałku do soboty od godz. 9.00 do godz. 18:00, a w sezonie wiosenno – letnim od godz. 9.00 do godz. 19:00. W niedziele natomiast można zasięgnąć porady od godz. 10.00 do godz. 15:00, a latem do 16:00. Turyści mogą skorzystać również ze stanowiska komputerowego oraz bezpłatnego połączenia Wi-Fi. Po dokonaniu przez KRS wpisu dla ŁOT z działalnością gospodarczą planowane jest również uruchomienie sprzedaży pamiątek i gadżetów.

Bardzo się cieszę, że pod nowym adresem, w doskonałym miejscu przy Piotrkowskiej 28 możemy uruchomić łódzkie centrum informacji turystycznej. Będzie to miejsce w pełni otwarte zarówno dla turystów, jak i mieszkańców”, „Wartość tego miejsca stanowić będzie wynikową energii i zaangażowania naszych partnerów na terenie Łodzi – hoteli, atrakcji turystycznych, gastronomii, instytucji kulturalnych i wszystkich, którzy chcieliby ze swoją ofertą trafić do odwiedzających nasze centrum gości. My obiecujemy, że tą dobrą energię będziemy chcieli jeszcze wzmocnić i naładować nią odwiedzających nas turystów, którzy prosto od nas ruszą na zwiedzanie Łodzimówi prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej, Tomasz Koralewski.

Lokal przy ul. Piotrkowskiej 28 jest bowiem nie tylko siedzibą informacji turystycznej, ale również biurem powołanej w 2017 roku Łódzkiej Organizacji Turystycznej wraz z sekcją Łódź Convention Bureau. Organizacja zrzesza prawie 50 podmiotów działających w branży turystycznej. Jej głównym celem jest promocja Łodzi jako miejsca atrakcyjnego turystycznie, w szczególności dla branży MICE oraz wyjazdów typu city break.

JK