Event MIX Aktywny początek roku z MPI Poland Chapter – inauguracja nowego obszaru...

Aktywny początek roku z MPI Poland Chapter – inauguracja nowego obszaru projektu MPEC

52
0
Aktywny początek roku z MPI Poland Chapter – inauguracja nowego obszaru projektu MPEC

Stowarzyszenie MPI Poland Chapter kontynuuje w tym roku zainicjowany w październiku 2017 cykl spotkań edukacyjnych „Meeting Professional ExellenceClasses”. Warsztaty z obszaru „NARZĘDZIA” zostały zainaugurowane 29 stycznia w Centrum Eventowym-Concordia Design w Poznaniu, a kolejne miały miejsce 6 lutego w hotelu Mercure Wrocław Centrum we Wrocławiu. I tym razem nie zawiodła frekwencja i zaangażowanie uczestników biorących udział w szkoleniach.

Warsztaty „Dobre praktyki w zarządzaniu projektami eventowymi – jak sobie pomóc ogarnąć chaos” mają na celu pokazanie specyfiki projektów oraz wagi ich uzasadnienia z punktu widzenia biznesowego. Przybliżają uczestnikom etapy w pracy projektowej, dają możliwość przećwiczenia ważnych narzędzi potrzebnych do zarządzania projektem w zakresie min.: analizy ryzyka, podziału prac czy tworzenia harmonogramu.

Szkolenie z charyzmą i ogromną znajomością tematu poprowadził w obu miastach doświadczony trener, a zarazem himalaista – Marek Romanowicz.  Pokazał on, na czym polega kompleksowe podejście do zarządzania projektami i jakie są tu najlepsze praktyki. Przygotował dla uczestników ciekawe studia przypadków i angażujące zadania, budujące umiejętności istotne w pracy każdego Project Managera.

– To było bardzo interesujące szkolenie, trener skoncentrował się na praktycznych aspektach zarządzania projektami, uzupełniając teorię ciekawymi i dobrze dobranymi przykładami –mówi Katarzyna Kłobukowska z firmy Grow.

W podobnym tonie wypowiada się także Monika Dembińska z Poznań Convention Bureau. – Myślę, że każdej osobie pracującej w dynamicznym i wrażliwym na zmiany środowisku – a przemysł spotkań niewątpliwie do takiego należy – potrzebna jest chwila na taką refleksję. Poza praktycznymi względami wydarzenia, trzeba podkreślić, że było ono okazją do networkingu z przedstawicielami branży – dodaje.

Organizatorzy podkreślają istotne wsparcie ze strony Poznań Convention Bureau oraz  Wrocław Convention Bureau, które objęły warsztaty patronatem branżowym i dzięki temu pomogły dotrzeć do lokalnych przedstawicieli przemysłu spotkań tych miast. – Niezmiernie się cieszę z tak pozytywnego odzewu branży poszczególnych regionów, które odwiedzamy z naszym programem. Ze spotkania na spotkanie widzę, jak grono ludzi zainteresowanych rozwojem w branży się powiększa, czego dowodem są uczestnicy warsztatów, którzy decydują się na uczestnictwo w kolejnych a nawet zaczynają podróżować z nami po Polsce podążając za nowymi obszarami i tematami– podkreśla Marta Kicler, prezes MPI Poland Chapter.

Głównym założeniem projektu MPI Poland Chapter jest ciągły rozwój kompetencji Meeting plannerów. -To ogromna satysfakcja, móc projektować dla naszej branży wyselekcjonowane pod względem jakości i zawartości spotkania rozwojowe, a następnie obserwować, jak entuzjastycznie ludzie reagują, jak żywe pokazują zainteresowanie tematem – dzieli się z nami Monika Dymacz-Kaczmarczyk, vice prezes ds. Edukacji.

Ostatnie spotkanie z obszaru „NARZĘDZIA” odbędzie się już 6 marca 2018 r. w Lublinie. Organizatorzy liczą na podobne zainteresowanie i odbiór wydarzenia ze strony branży MICE z Lublina i okolic.

MPI Poland Chapter nie zwalnia tempa i już zaprasza przedstawicieli przemysłu spotkań z całej Polski na kolejnych 6 warsztatów bazujących tym razem na obszarach: POTENCJAŁ i MOTYWACJA, które odbędą się w II i III kwartale tego roku.

MW