Aktualności Sukces żeglarza sponsorowanego przez firmę Rodan

Sukces żeglarza sponsorowanego przez firmę Rodan

66
0

Dawid Kania znalazł się w reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020.

Jak podkreśla sponsor firma Rodan, niedawno mieli przyjemność gościć Dawida Kanię – zawodnika ŻLKS Kiekrz w olimpijskiej klasie Laser Radial, którego karierę sportową wspierają od kilku lat. Dawid opowiedział o swoich sukcesach z 2017 roku, do których należało: zakwalifikowanie się do złotej grupy podczas Mistrzostw Europy Seniorów w Barcelonie, udział w Pucharze Europy w niemieckim Warnemünde, który był dla Dawida srebrny, chociaż do zwycięstwa było naprawdę blisko. Odbywające się w Dziwnowie zawody Pucharu Europy były wyjątkowo udane – Dawid wygrał kwalifikacje młodzieżowe, a wśród seniorów wywalczył trzecią pozycję.

W kraju udało mu się także zdobyć srebrny medal na Mistrzostwach Polski w Pucku oraz wicemistrzostwo Polski w grupie seniorów podczas regat w Górkach Zachodnich.

Nawet po tak udanym sezonie nie można osiąść na laurach, dlatego Dawid spędził 12 tygodni w Meksyku. Ten czas intensywnego zimowego treningu z pewnością zaowocuje w nadchodzącym sezonie, który rozpocznie się dla Dawida wyjazdem do Palma de Mallorca. Odbędą się tam zawody Pucharu Świata. Wiosną przyjdzie czas na Mistrzostwa Europy Seniorów, które odbędą się w La Rochelle. Wielkie znaczenie będą miały Mistrzostwa Świata w Aarhus, które będą pierwszymi zawodami umożliwiającymi ubieganie się o tzw. Limity na Igrzyska Olimpijskie. Są to także pierwsze regaty poprzedzające Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020, gdzie polska reprezentacja, do której należy Dawid, będzie starała się wywalczyć miejsce dla naszego kraju.

www.rodantv.pl

JK