Event MIX Przystanek Woodstock zmienia nazwę festiwalu

Przystanek Woodstock zmienia nazwę festiwalu

0
590_443_crop_news_jurek-lukasz-widziszowski-lcs-0632

Na konferencji prasowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak ujawnił, że 24. edycja Przystanku Woodstock odbędzie się pod nową nazwą.Informacja na ten temat pojawiła się także na stronie Fundacji WOŚP.

– Przez 23 lata, dzięki ogromnej życzliwości i przyjaźni organizatorów amerykańskiego Woodstock, korzystaliśmy z tej nazwy, konsekwentnie budując jednak swoją własną, niezależną wizję tego, jak nasza impreza ma wyglądać. Zbudowaliśmy festiwal niekomercyjny, nie nastawiony na zysk, za to nastawiony na ludzi, mający wymiar wydarzenia społecznego i obywatelskiego. Jurek Owsiak tłumaczy – Minione 23 lata wyczerpały możliwość korzystania z nazwy Woodstock w takim wymiarze. Dziś tę sprawę przejęła komercyjna agencja, która proponuje nowe zasady wykorzystania marki amerykańskiego festiwalu. A przecież siłą naszego spotkania w Kostrzynie nad Odrą jest niezależność! Nadszedł więc czas na zmianę i na nową nazwę. Wróciliśmy więc całkowicie swojej, autorskiej marki, do której mamy wszelkie prawa.

W informacji opublikowane na stronie WOŚP Jurek Owsiak zaznacza, że „nie ma do nikogo pretensji”.  – Taki jest dziś standard, taki jest świat. Bardzo doceniamy życzliwość Michaela Langa, jego przyjaźń i to, że przez tyle lat dzielił się z nami swoim historycznym osiągnięciem, jakim było stworzenie marki i festiwalu Woodstock. Dla nas klimat zwłaszcza tego pierwszego, amerykańskiego Woodstock’69, jego rock’n’rollowa energia i umiejętność zbudowania wielotysięcznej wspólnoty wolnych ludzi – to cały czas inspiracja do myślenia o tym, w którą stronę rozwijać będziemy naszą imprezę.

Festiwal zaplanowano na 2-4 sierpnia. Miejsce – Kostrzyn nad Odrą.

Festiwal Przystanek Woodstock (od tego roku Pol’and’Rock Festival) powstał jako forma podziękowania za zimową zbiórkę WOŚP.

W ramach tegorocznego, 26. Finału WOŚP zebrano 126 373 804 złote 34 grosze. Pieniądze zostaną przeznaczone na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.
Wynik ubiegłorocznej zbiórki to 105 570 801 zł i 49 groszy.

MW