Event MIX Atlantis, The Palm w Dubaju zaskakuje wielkanocnymi atrakcjami

Atlantis, The Palm w Dubaju zaskakuje wielkanocnymi atrakcjami

0
590_443_crop_news_wielkanoc-w-atlantis--the-palm

Choć Wielkanoc jest jednym z najważniejszych świąt celebrowanych w naszym kraju, coraz częściej odchodzimy od tradycyjnego sposobu ich spędzania i wybieramy świętowanie połączone z wypoczynkiem za granicą. Rośnie zainteresowanie Polaków takimi kierunkami jak Wyspy Kanaryjskie, Egipt, Kenia oraz Bliski Wschód, głównie Dubaj.

Według rankingu Mastercard Global Destination Cities Index Dubaj jest czwartym najchętniej wybieranym przez turystów miastem na świecie – w 2017 roku odwiedziło go ponad 16 mln gości z całego świata. Polacy jak na razie nie zajmują w tym zestawieniu czołowych miejsc, ale ich zainteresowanie Dubajem systematycznie rośnie – miasto rocznie przyciąga ok. 50 tysięcy turystów z Polski. Za sukcesem tego kierunku stoi coraz większa liczba połączeń lotniczych, przystępne koszty, a także gwarancja bezpieczeństwa na miejscu. W przeciwieństwie do innych krajów w tym regionie oraz pozostałych Emiratów, Dubaj jest najbardziej europejski pod względem obyczajowości.

Oferta tego wyjątkowego miasta przyprawia o zawrót głowy, a jedną z jego wizytówek są hotele, które nieustannie poszerzają i wzbogacają swoją ofertę, by przyciągnąć uwagę coraz bardziej wymagających turystów. Jedną z największych atrakcji Dubaju jest luksusowy ośrodek, zbudowany na imponującej powierzchni, który od momentu powstania w 2008 roku skradł serca gości z całego świata. To 5-gwiazdkowy Atlantis, The Palm – położony na sztucznej wyspie Dżumejra nad Morzem Arabskim, określanej ósmym cudem świata.

Wizytówką tego luksusowego kompleksu hotelowego jest ogromny, 17-hektarowy park wodny Aquaventure, największy na Bliskim Wschodzie, wzbudzający zachwyt zarówno dorosłych, jak i dzieci. Liczne zjeżdżalnie wodne, wiry i wodospady zapewniają atrakcje przez cały dzień. Na terenie Atlantis, The Palm znajduje się również Zatoka Delfinów – największy na świecie, zajmujący powierzchnię 4.5 hektara, przybrzeżny rezerwat tych zwierząt, gdzie wszyscy miłośnicy przyrody mogą poznać z bliska zwyczaje tych wyjątkowych ssaków.

Atlantis, The Palm zaskakuje nie tylko swoim rozmachem, ale też coraz bardziej różnorodną ofertą rozrywek i atrakcji dla dużych i małych. Zgodnie z dubajską tradycją bicia rekordów goście hotelu będą mogli wziąć udział w niecodziennym „polowaniu” na 50 tysięcy wielkanocnych jajek ukrytych na terenie parku wodnego Aquaventure, podczas gdy na miłośników podwodnych eksploracji niespodzianki wielkanocne będą czekać w Ambassador Lagoon. W bogatym świątecznym programie animacyjnym nie zabraknie też kina pod gwiazdami na Royal Beach, sesji fotograficznej w Delfinarium Dolphin Bay, rodzinnego wyścigu Eggmazing czy odmładzającej, podwodnej jogi w Akwarium Lost Chambers.

O podniebienia gości Atlantis, The Palm zadbają najlepsi szefowie kuchni stojący na czele 23 restauracji i barów, a każda z nich oferować będzie świąteczne brunche, podwieczorki i kolacje.

JK