Logo

Event MIX

FORUM HUMANUM MAZURKAS wyróżniony przez branżę

23 marca br. podczas MP Power Night 2017 – finału szóstej edycji MP Power Awards, prezesi Grupy Mazurkas Andrzej Bartkowski i Andrzej Hulewicz odebrali statuetkę MP Power Projekt w kategorii CSR w branży eventowej. 

Idea mecenatu dla sztuki, którą MCC Mazurkas od ponad 5 lat z powodzeniem wciela w życie m. in. za sprawą projektu FORUM HUMANUM MAZURKAS, zyskała uznanie w oczach jury największego corocznego wydarzenia branży eventowej.

Forum Humanum Mazurkas (FHM), którego organizatorem jest MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel, realizowany jest w całości „pro publico bono”, przy zaangażowaniu samorządów lokalnych jako partnerów. Projekt z powodzeniem udowadnia, że świat kultury i sztuki może łączyć się z biznesem, czerpiąc obopólne korzyści, nie tylko materialne. Co roku w ramach Forum Humanum Mazurkas odbywa się od kilku do kilkunastu wydarzeń artystycznych: koncertów, benefisów, występów artystów sceny operowej, baletowej, musicalowej i teatralnej, w których każdorazowo uczestniczy ok. 800 osób – przedstawicieli świata kultury, sztuki, biznesu i społeczności lokalnej. Skala wydarzeń realizowanych w ramach FHM umożliwia zwłaszcza tej ostatniej grupie publiczności dostęp do kultury i sztuki w miejscu, w którym na co dzień jest on ograniczony.

Kolejnym edycjom FHM towarzyszą wystawy malarstwa i rzeźby, które pozostają dostępne dla gości MCC Mazurkas i lokalnej społeczności również pomiędzy wydarzeniami (w formie galerii sztuki czynnej 24h) oraz projekt „Scena Talentów FHM” mający na celu promocję młodych utalentowanych artystów z różnych dziedzin sztuki. Dzięki wsparciu organizatorów Forum Humanum Mazurkas „młode talenty” dostają szansę na dalszy rozwój artystyczny nie tylko w kraju, ale i za granicą.

– Niezmiernie cieszy nas, że idea mecenatu dla sztuki, którą już od ponad 5 lat staramy się propagować za sprawą projektu Forum Humanum Mazurkas, zyskała uznanie również
w oczach przedstawicieli branży eventowej – podkreśla prezes Grupy Mazurkas Andrzej Bartkowski. – To utwierdza nas w przekonaniu, że warto głośno mówić o potrzebie wsparcia kultury, również jako o elemencie szerszej polityki firmy, realizowanym konsekwentnie, na co dzień, z uwzględnieniem potrzeb społeczności lokalnej.

Prowadzone przez MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel działania na rzecz kultury i sztuki czynią z niego obiekt wyjątkowy – edukujący i pokazujący, że sztukę nie tylko warto, ale wręcz należy wspierać.Wysiłki te zostały już wielokrotnie docenione zarówno przez organizacje i instytucje biznesowe, jak i władze państwowe. Sam projekt Forum Humanum Mazurkas, ale i jego inicjatorzy – prezesi Andrzej Bartkowski i Andrzej Hulewicz – zostali uhonorowani, m. in.: – przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego – Złotym Krzyżem Zasługi za wkład w upowszechnianie kultury (Andrzej Bartkowski); – przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzatę Omilanowską – Honorową Odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej za wkład w szerzenie kultury w Polsce (Andrzej Bartkowski i Andrzej Hulewicz); – przez Business Centre Club – Medalem Europejskim 2017; – przez miesięcznik „Art & Business” – Certyfikatem „Firma przyjazna sztuce”.