Event MIX Sampha zaśpiewa na zamknięciu 13. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice!

Sampha zaśpiewa na zamknięciu 13. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice!

38
0
Sampha zaśpiewa na zamknięciu 13. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice!

Śpiewał z takimi gwiazdami, jak Beyoncé, Drake, Kanye West, Frank Ocean, Solange, SBTRKT, Jessie Ware i  Katy B. Zdobył prestiżową nagrodę Mercury Prize za debiutancki album „Process” w 2017 roku, pokonując m.in. Eda Sheerana. Dziennik „Guardian” napisał o nim, że „jest obdarzony słodkim, żałobnym głosem”. Już 1 lipca Sampha zaprezentuje swój nieprzeciętny talent w NOSPR podczas koncertu zamknięcia 13. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice. Przed Brytyjczykiem zagra polska grupa EABS.

Sampha czaruje słuchacza imponującymi możliwościami wokalnymi, nieprzeciętną wrażliwością oraz emocjonalnym podejściem do muzyki. To jeden z najoryginalniejszych współczesnych artystów śpiewających soul i R&B.

Sampha Sisay urodził się w 1988 roku w Londynie jako najmłodszy z pięciu braci w rodzinie imigrantów z Sierra Leone. Po tym, jak jego ojciec podjął decyzję o kupnie fortepianu, młody Sampha prędko opanował grę na tym instrumencie i rozpoczął pierwsze kroki w komputerowej produkcji muzyki. Zadebiutował w 2010 roku nakładem wpływowej wytwórni Young Turks. Szybko dał się poznać jako niezwykle utalentowany wokalista i kompozytor, dzięki czemu posypały się zaproszenia do współpracy od gwiazd mainstreamu. Po latach spędzonych w roli współpracownika wielkich nazwisk, Sampha opublikował w 2017 roku długo wyczekiwany, debiutancki album „Process”.

Już 1 lipca ten fascynujący wokalista z Wielkiej Brytanii zaczaruje publiczność podczas koncertu zamknięcia tegorocznej edycji Festiwalu. Jego „słodki, żałobny” głos wspaniale wybrzmi w zjawiskowej sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Wyjątkowa akustyka sali NOSPR, zaprojektowanej przez japońskich specjalistów, pozwoli na niepospolite doznania muzyczne.

Przed Samphą zagra wrocławski septet Electro-Acoustic Beat Sessions, który w zeszłym roku zachwycił słuchaczy albumem „Repetitions (Letters To Krzysztof Komeda)”. EABS kontynuują tradycję polskiej szkoły jazzu, jednocześnie wpisując się w światowy renesans tego gatunku. Muzyka grupy wymyka się brzmieniowym schematom i prezentuje zupełnie nowe podejście do jazzu, wnosząc wiele elementów hiphopu i elektroniki. Koncerty EABS czasami zaskakują lirycznością, awangardowym podejściem, ale za każdym razem brzmią inaczej. Przed koncertem Samphy usłyszymy tylko 30 minutowy występ EABS, ale już teraz możemy ujawnić, że wrocławianie pojawią się na festiwalu raz jeszcze. Między innymi dlatego More Music Agency, organizator Tauron Nowa Muzyka Katowice, wyda specjalny, koncertowy winyl EABS, będący zapisem grudniowego występu grupy w Jazz Club Hipnoza. Wyjątkowa płyta będzie do kupienia w trakcie Festiwalu.

Tym samym program tegorocznej edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice urósł do 48 wykonawców, którzy pochodzą z 19 krajów świata (w tym Polski). Wśród zaproszonych muzyków są reprezentanci każdego kontynentu poza Antarktydą, co najlepiej oddaje globalny charakter 13. edycji.

Tegoroczny program Festiwalu fascynuje bogactwem i wielości reprezentowanych nurtów, ale to nadal nie koniec! Przed nami kolejne ekscytujące ogłoszenia, ale już teraz warto zagwarantować udział w Festiwalu nabywając karnet!

Tauron Nowa Muzyka Katowice

28.06 – 01.07.2018

Dotychczas ogłoszeni artyści:

Fever Ray SE Mura Masa UK Sampha UK Arca VE Son Lux US
Carl Craig & NOSPR pres. Versus US/PL Ben Frost & MFO AU/AT  Nightmares On Wax UK
James Holden & The Animal Spirits UK Moritz von Oswald DE

Wolfgang Voigt pres. GAS live DE Señor Coconut DE Flanger DE Burnt Friedman DE

The Hacker pres. Amato liveFR Soil & “Pimp” Sessions JP Jordan Rakei NZ

Jazz Band Młynarski-Masecki PL Errorsmith DE Jlin US Red Axes IL DJ Stingray US

Halal & Relaxer US Photay USSote: Sacred Horror In Design feat. Tarik Barri IR/NL Varg SE Alex Niggemann DE Tijana T RS 47soul JO Courtesy DK Abul Mogard RS Gato Preto DE Kid Simius ES Island People UK Kandy Guira BF/FR Tuğçe Şenoğul TR dné CZ

 Baasch PL Kurws PL Zimpel / Ziołek PL EABS PL Hubert Zemler PL Lautbild PL

Tomino & Myslivec CZ The Johnny Freelance Experience ES/AR/US/PL Tsvey PL

Czarny Latawiec PL Global Diggers PL

 

Karnety 4-dniowe (28.06 – 01.07.2018)

Okres sprzedaży: 02.11.2017 – 28.06.2018 r.

Karnet: 389,00 zł

Karnet + pole namiotowe: 439,00 zł

 

Karnety 3-dniowe (28.06 – 30.06.2018)

Okres sprzedaży: 21.02.2018 – 01.04.2018 r.

Karnet: 339,00 zł

Karnet + pole namiotowe: 389,00 zł

 

Karnety 2-dniowe (29.06 – 30.06.2018)

Okres sprzedaży: 01.02.2018 – 31.03.2018 r.

Karnet: 269,00 zł

Karnet + pole namiotowe: 319,00 zł

 

Więcej informacji nt. cen:

http://festiwalnowamuzyka.pl/bilety/

 

Tauron Nowa Muzyka Katowice to jedna z najważniejszych imprez muzycznych w kraju, rozpoznawana i doceniana także poza Polską. Festiwal trzy razy otrzymywał nagrodę dla najlepszego małego festiwalu w Europie. W dniach 28.06 – 01.07.2018 roku katowicka Strefa Kultury ponownie zamieni się w pulsującą dźwiękiem strefę festiwalową.