Event MIX Obiekt widowiskowo-sportowy ARENA GLIWICE – nowe miejsce na mapie Polski

Obiekt widowiskowo-sportowy ARENA GLIWICE – nowe miejsce na mapie Polski

0
Arena Gliwice. Fot. Robert Neumann
Gliwice, 26.11.2017. Arena Gliwice. Fot. Robert Neumann

Widownia dla ponad 17.000 osób, 10 ha powierzchni i ponad 30 imprez zaplanowanych do końca 2018 roku. Arena Gliwice otwiera się dla swojej publiczności, a Operator od początku narzuca szybkie tempo. Jeden z najnowocześniejszych i największych obiektów widowiskowo-sportowych w Polsce to szansa na wzbogacenie oferty wydarzeń kulturalnych, społecznych i sportowych skierowanych do lokalnej, regionalnej i ogólnopolskiej społeczności. Ze względu na swój ogromny potencjał ma szansę stać się wizytówką nie tylko Gliwic, ale całego Śląska.

Arena Gliwice to przede wszystkim nowa przestrzeń dla miasta w zakresie rozwoju oferty kulturalnej, społecznej i sportowej. Lokalizacja i otwarte tereny wokół obiektu dają ogromną możliwość utworzenia stałej oferty dla gliwiczan i mieszkańców regionu.

– Z myślą o lokalnej społeczności, planujemy organizację wielu imprez o charakterze rodzinnym. Naszym celem jest promocja zdrowego stylu życia i stworzenie możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu – mówi zarządca obiektu.

Lokalizacja, pojemność i różnorodność stref, a co najważniejsze nowoczesne wyposażenie obiektu sprawiają, że Arena Gliwice jest doskonałym miejscem do organizacji różnego rodzaju wydarzeń.

Fot. UM Gliwice.

Już 6 maja przez arenę główną obiektu przebiegnie grupa kobiet w ramach imprezy biegowej „ANITA Zawsze Pier(w)si”, organizowanej na rzecz walki z rakiem piersi.

Kolejne majowe wydarzenia to planowane na 12 i 13 maja „Gra miejska 360 stopni”, koncert „Śląsk Maturzystom” oraz dzień otwarty Areny. Natomiast 17 i 18 maja odbędzie się największe studenckie święto – iGry.

W nowym obiekcie organizowane będą imprezy masowe o charakterze muzycznym.

30 maja odbędzie się pierwszy koncert, „ASOT 850 Armin Van Buuren”, jesienią zaś arenę odwiedzą inne wielkie produkcje takie jak „Sensation” czy przedstawiciele muzyki poważnej, jazzowej i rockowej.

W planach obiektu są również widowiska o charakterze rodzinnym jak „Disney On Ice” czy przedstawienia motoryzacyjne.

Arena będzie również świadkiem niezapomnianych emocji dla kibiców zarówno sportów indywidualnych, jak i gier zespołowych.

Mała i duża arena jest także znakomitym miejscem dla organizacji wyjątkowych spektakli teatralnych, kabaretowych i musicali.

Arena Gliwice swoją ofertę skieruje także do środowisk biznesowych. Ten nowoczesny i dobrze skomunikowany daje możliwość organizacji imprez targowych, konferencji i spotkań firmowych.

Atuty nowego obiektu otwierają przed Gliwicami nowe perspektywy. Organizowanie widowisk muzycznych i imprez sportowych, mających status imprez masowych, podniesie atrakcyjność miasta i całej metropolii na turystycznej mapie, zarówno Polski, jaki i Europy. Kierując się takimi założeniami, Arena Operator przyjął strategię, zgodnie z którą nowy obiekt będzie promował region poprzez liczne działania i na stałe zapisze się w kalendarzu najważniejszych wydarzeń  w kraju.

Zespół spółki Arena Operator już dziś zaprasza na dni otwarte planowane na weekend 12-13 maja. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z obiektem, poznać jego możliwości oraz wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących.

ARENA W LICZBACH:

Powierzchnia terenów zewnętrznych – ok. 10 ha.

Powierzchnia całkowita – prawie 70.000 m2

Kubatura obiektu – ponad 530.000 m3

Arena główna:

Widownia łącznie miejsc siedzących – 13.384

Maksymalna pojemność – ponad 17.000 widzów

Powierzchnia płyty – 4.700 m2

Wymiary maksymalne – 93 m. x 57 m

Arena mała:

Widownia łącznie miejsc siedzących – 1.092

Maksymalna pojemność – ponad 3.500 widzów

Powierzchnia płyty – 2.500 m2

Wymiary maksymalne – 67 m. x 35 m.

Sale konferencyjne:

Łączna ilość miejsc – ok. 500

Parkingi:

Łączna ilość miejsc – ponad 800

Źródło: Fot. główne UM Gliwice Robert Neumann From The Sky.