Event MIX Nowoczesne centrum hotelowo-konferencyjne w 200-letnim pałacu pod Warszawą

Nowoczesne centrum hotelowo-konferencyjne w 200-letnim pałacu pod Warszawą

0
Nowoczesne centrum hotelowo-konferencyjne

Jeden z najlepiej zachowanych zabytków polskiego klasycyzmu – Pałac Mała Wieś, rozbudowuje swoją infrastrukturę i staje się luksusowym centrum konferencyjnym o najnowocześniejszych rozwiązania eventowych. Leżący w sercu Mazowsza i zwany jego Perłą, 200-letni kompleks pałacowo-parkowy to nowe miejsce na hotelowej mapie Polski, które doskonale łączy klasykę z nowoczesnością.

Pałac Mała Wieś nieustannie inwestuje w rozwój swojej bazy noclegowej. Z końcem kwietnia nastąpiło otwarcie Spichlerza – nowych przestrzeni hotelowo-konferencyjnych. W Spichlerzu do dyspozycji gości znajdzie się 21 designerskich apartamentów, dających w sumie 66 miejsc noclegowych.

– Pałac otaczają cztery zabytkowe Oficyny, w których urządziliśmy 16 unikalnie zaprojektowanych apartamentów Dzięki nowym inwestycjom i poszerzeniu oferty hotelowej jesteśmy obecnie w stanie zaoferować swoim gościom łącznie ponad 100 miejsc noclegowych. Na szczególną uwagę zasługuje jedyny w Pałacu i najbardziej ekskluzywny Apartament Książęcy. Ta czarująca wystrojem komnata ma równie bogatą historię. Na przestrzeni wieków stanowiła książęcą sypialnię rodów Walickich, Zamoyskich, Lubomirskich i Morawskich. Gościła również między innymi znaną polską aktorkę Ninę Andrycz, która darzyła to miejsce ogromną sympatią – mówi Tomasz Barański, dyrektor hotelu.

Apartament Książęcy to zjawiskowa sypialnia z ogromnym łożem i stylizowanymi meblami oraz przestronny pokój kąpielowy, z którego roztacza się widok na przypałacowe ogrody różane.

Nowo wybudowany Spichlerz to nie koniec inwestycji na terenie kompleksu pałacowego. Jesienią tego roku Hotel Pałac Mała Wieś odda do dyspozycji gości kolejne przestrzenie hotelowe i wypoczynkowe. Wśród nich Dom Ogrodnika, który będzie dysponował nowymi 16 stylowymi pokojami dwuosobowymi. Również jesienią uruchomione zostaną Termy Pompejańskie Comfort SPA, czyli nietuzinkowa Strefa SPA & Welness, która zlokalizowana będzie w bezpośrednim sąsiedztwie Spichlerza z widokiem na parkowy staw. Niebywałą atrakcją będzie też Driving Range, czyli wyjątkowa strefa przeznaczona do nauki i treningu gry w golfa.

– Zapewnienie szerokiego wachlarza możliwości jest dla nas podstawą ciągłego rozwoju usług skierowanych zarówno do klientów prywatnych, jaki i do gości biznesowych oraz organizatorów eventów. Dysponujemy zapleczem konferencyjnym o łącznej powierzchni blisko 1600 m2. Dzięki dwóm salom balowym w Nowej Oranżerii jesteśmy w stanie zapewnić organizację eventów nawet do 600 osób. Pamiętamy także o komforcie bardziej kameralnych spotkań kadry menadżerskiej czy zarządów. Dla zapewnienia dyskrecji i standardu VIP, gwarantujemy 7 zabytkowych saloników we wnętrzach Pałacu oraz 4 przestronne sale konferencyjne z nowoczesnym wyposażeniem multimedialnym – podsumowuje Tomasz Barański.

Rozbudowa możliwości noclegowych oraz konferencyjnych idzie w parze z dbałością o niesamowitą historię, jaka towarzyszy Pałacowi Mała Wieś. Kultywując tradycję miejsca, Pałac dba o wartości zabytkowe. Właściciele obiektu planują rozbudowę Muzeum Pałacu oraz Muzeum Grójeckiego Sadownictwa. Przez cały rok odbywa się tu wiele wydarzeń kulturalnych. 19 maja odbyła się Noc Muzeów, a w sezonie letnim Pałac organizować będzie koncerty muzyki poważnej w plenerze oraz popularne niegdyś w przedwojennej Warszawie „majówki” – czyli całodzienne pikniki na trawie. Hotel Pałac Mała Wieś to miejsce tętniące życiem. Zaplanowane na najbliższy czas wydarzenia skierowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

www.palacmalawies.pl