Marketing MIX WOMBAT na podium! VIVE Group wspiera młodych przedsiębiorców

WOMBAT na podium! VIVE Group wspiera młodych przedsiębiorców

0

WOMBAT, minifirma uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach, 6 czerwca zdobyła 2. miejsce w finale Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2018. VIVE Textile Recycling wspierała uczniów w projekcie wiedzą ekspercką z dziedziny z zarządzania, kreacji, komunikacji i świadomości ekologicznej. Dodatkowo przekazała materiały, z których powstały torby – produkty miniprzedsiębiorstwa stworzone w 100% z recyclingu. Finał konkursu odbył się w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii w Warszawie.

Młodzieżowa firma WOMBAT, produkująca torby i worki z tekstyliów pochodzących z recyklingu, zajęła 2. miejsce w Konkursie na Najlepsze Młodzieżowe Przedsiębiorstwo PRODUKCIK 2018.. Zdobywcą 1. miejsca było So!Socks z I Liceum Ogólnokształcącego im. E. Dembowskiego w Zielonej Górze, szyjące skarpetki własnego projektu. Na trzecim uplasowały się drewniane muchy firmy Wooden z II Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim.

Grupa VIVE, promująca edukację młodzieży i budowanie świadomości recyklingu oraz angażująca się we wspieranie inicjatyw rozwijających Kielce i region świętokrzyski, wsparła licealistów wiedzą merytoryczną i praktyczną podczas warsztatów z zakresu prowadzenia biznesu. Dzięki temu młodzież mogła lepiej zrozumieć wzajemnie swoje zachowania i styl pracy, poznać mechanizmy wprowadzania nowego produktu na rynek, zarządzania projektowego oraz arkana działań marketingowych. Dodatkowo firma przekazała miniprzedsiębiorstwu materiały z recyclingu, z których uszyte zostały worki i torby.

– Projekty przygotowujące młodzież do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwiające młodym ludziom zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych zasługują na wsparcie i są doskonałą praktyką. Z przyjemnością włączyliśmy się w projekt przygotowujący licealistów do wejścia na rynek pracy, który nagrodzony został 2. miejscem w ogólnopolskim konkursie. Gratuluję grupie licealistów z WOMBAT wielkiego zaangażowania, przebojowości i odwagi, a także sumienności i konsekwencji w dążeniu do celu. To dzięki tym cechom, niezbędnym w biznesie, mogą się dziś cieszyć osiągniętym sukcesem – mówi Agnieszka Servaas, Prezes Zarządu VIVE Management.

Budując przedsiębiorstwo WOMBAT, w trakcie trwania programu, młodzież nawiązała liczne relacje biznesowe i zorganizowała spotkania, w tym m.in. z Mariuszem Przybylskim, cenionym projektantem mody, którego porady i wskazówki na temat panujących trendów pozwoliły zaprojektować produkty miniprzedsiębiorstwa WOMBAT. 

Uczniowie Liceum im. J. Słowackiego w Kielcach podczas prezentacji przedsiębiorstwa wystąpili w strojach z kolekcji TRANSPLANTACJA, stworzonej przez Mariusza Przybylskiego. Kolekcja wpisuje się w nurt TEXTILE UPCYCLING, którego inicjatorem jest Grupa VIVE, pierwsza na rynku marka prowadząca tak odważne kampanie wizerunkowe w segmencie odzieży używanej. Firma uruchomiła stronę internetową www.textileupcycling.pl, która prezentuje ideę nurtu i pokazuje dotychczasowe akcje, związane z art recyklingiem. Zachęca tym samym do zaangażowania się w szerzenie koncepcji Textile Upcyclingu.

Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2018 to innowacyjny program edukacyjny, w którym uczniowie zakładają w szkole realnie działającą spółkę. Celem programu jest przygotowanie uczniów do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, pokazanie szans i zagrożeń wynikających z samozatrudnienia oraz kształtowanie niezbędnych postaw i umiejętności w zakresie przedsiębiorczości. Uczniowie – wspólnicy miniprzedsiębiorstwa szukają pomysłu na produkt bądź usługę, przygotowują biznesplan przedsięwzięcia, gromadzą niezbędny kapitał, podejmują działania marketingowe, produkują i sprzedają swoje produkty bądź usługi oraz prowadzą dokumentację finansową swojej firmy.

www.vive.com.pl

JK