Event MIX MTP numerem jeden wg UFI

MTP numerem jeden wg UFI

0
5320_INfografika MTP-1
Międzynarodowe Targi Poznańskie zajęły pierwsze miejsce w Polsce w prestiżowym raporcie Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego. Wg najnowszej wersji opracowania MTP jest jedynym polskim obiektem targowym o powierzchni wystawienniczej ponad 100 000 mkw.

UFI – Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego opublikowało właśnie zaktualizowaną wersję raportu „UFI World Map of Exhibition Venues”. Polska znalazła się w nim na 16. miejscu wśród 28. rynków krajowych i regionalnych świata objętych raportem. W badaniu UFI uwzględniono  wyłącznie dane obiektów, które mają krytą powierzchnię wystawienniczą o wielkości co najmniej 5 000 mkw.

W Polsce znajduje się 19 obiektów spełniających wymogi UFI. Niekwestionowanym numerem jeden wśród nich są Międzynarodowe Targi Poznańskie, które zajmują pierwsze miejsce wśród ośrodków targowych w Polsce i Europie Środkowej Wschodniej. W połowie drogi z Warszawy do Berlina
i w zasięgu 7 aglomeracji, w samym centrum Poznania, MTP posiadają najnowocześniejsze, profesjonalnie przygotowane tereny targowe, które goszczą ponad milion odwiedzających rocznie na ponad 100 imprezach targowych. To w Poznaniu odbywają się topowe wydarzenia branżowe, tu pokazywane są nowości i premiery. To właśnie tu spotykają się liderzy biznesowi, by podejmować kluczowe decyzje o przyszłości swoich przedsiębiorstw.

Raport UFI World Map of Exhibition Venues jest dostępny na stronie UFI: TUTAJ.

Źródło: Polska Izba Przemysłu Targowego, 28 czerwca 2018 r.