Event MIX IX Sympozjon w Mazurkasie

IX Sympozjon w Mazurkasie

0
Szalona 90-tka Zdzisława Słowińskiego czyli letnia powtórka z rozrywki

28.07.br  w MCC Mazurkas odbyła się kolejna edycja Sympozjonu, autorskiego cyklu artystycznego, cieszącego się coraz większym uznaniem wśród naszych gości. Tym razem mieliśmy okazję uczestniczyć w niezwykle wzruszającym widowisku – jubileuszu z okazji dziewięćdziesiątych urodzin Zdzisława Słowińskiego – nestora polskiego filmu i teatru. Wieczór jak zwykle brawurowo poprowadzili Irena i Andrzej Bartkowscy.

Podczas benefisu  na scenie pojawili się liczni znajomi i przyjaciele artysty. W upominku dla Jubilata każdy z nich wykonał legendarne przeboje, które przeniosły nas muzycznie w czasie. Usłyszeliśmy takie gwiazd estrady jak: Elżbieta Bocianowska, Ewa Śnieżanka, Danuta Stankiewicz, Ewa Makomaska, Adrianna Godlewska, Krystyna Jędrzejecka, Elżbieta-Ryl-Górska, Elżbieta  Andrzej Dyszak, Wojciech Wiliński, Adam Wojdak, Maciej Klociński, Ewa i Jerzy Włodarek oraz Wojciech Dąbrowski. Przy fortepianie zasiedli słynni akompaniatorzy Andrzej Płonczyński oraz Czesław Majewski. Zgromadzona licznie publiczność była pod wrażeniem świetnie dobranego repertuaru, dużej dawki humoru oraz lekkości występu każdego z artystów.

Zdzisław Słowiński który swoją karierę sceniczną rozpoczął w 1950 roku, to znany i lubiany artysta filmu, estrady, radia i telewizji. Występował także w licznych teatrach poznańskich i warszawskich. Podczas koncertu  Jubilat postanowił wrócić pamięcią do swoich wyjątkowych artystycznych lat i legendarnych występów na krajowych i zagranicznych scenach.