Event MIX Wielki finał Męskiego Grania w Żywcu!

Wielki finał Męskiego Grania w Żywcu!

0

Już w najbliższą sobotę odbędzie się finałowy koncert trasy Męskie Granie 2018 sponsorowanej przez markę Żywiec. Na scenie w Amfiteatrze pod Grojcem zagrają m.in. Krzysztof Zalewski, NOSOWSKA oraz projekt specjalny – ØNA. Na zakończenie wystąpi zespół będący kwintesencją trasy Męskie Granie, czyli Męskie Granie Orkiestra, który w tym roku tworzą m.in. KORTEZ, PODSIADŁO i ZALEWSKI. Całe wydarzenie będzie można śledzić live dzięki streamingowi na Facebooku i YouTubie Męskiego Grania, na stronie www.meskiegranie.pl oraz na stronie głównej serwisu Onet.

Nieoczywiste duety, muzyczne eksperymenty, niezapowiedziani goście oraz projekty specjalne – oto, co czekać będzie na gości finałowego koncertu w Żywcu oraz wszystkich tych, którzy zasiądą przed ekranami, aby obejrzeć na żywo streaming z wydarzenia. W Żywcu swój solowy koncert zagra jeden z członków tegorocznego składu Męskie Granie Orkiestra – Krzysztof Zalewski. Usłyszymy również NOSOWSKĄ w nowej, elektronicznej odsłonie oraz utalentowaną DARIĘ ZAWIAŁOW. Obie artystki w ubiegłą sobotę podbiły serca warszawskiej publiczności podczas stołecznej edycji Męskiego Grania. Nie zabraknie również jazzu na najwyższym poziomie w wykonaniu EABS oraz mocniejszych brzmień od zespołu ILLUSION.

Specjalnie na potrzeby finałowego koncertu powstał projekt ØNA. Jego ideą jest wysłuchanie głosu kobiet, które z właściwą sobie ekspresją i siłą zaprezentują swój punkt widzenia na temat otaczającego nas świata. Artystkom towarzyszyć będzie akompaniament zespołu ØRGANEK. W Żywcu koncert specjalny z okazji 20-lecia istnienia zagra zespół PINK FREUD, czyli jeden z najoryginalniejszych głosów we współczesnym jazzie.

Fantastycznie zapowiadają się również koncerty na scenie Ż. W Amfiteatrze pod Grojcem wystąpią Miro Kępiński w towarzystwie wiolonczelisty Michała Górki, Barbara Wrońska, która w tym roku wydała świetnie przyjętą płytę „Dom z ognia”, a także obdarzony wyjątkowym głosem LIMBOSKI. Fanów muzyki elektronicznej z pewnością nie zawiedzie koncert Bass Astral x Igo, którzy doskonale zaprezentowali się już w Warszawie. Koktajl z muzyki soft-rock i disco zaserwuje natomiast zespół New People.

Momentem kulminacyjnym całej trasy będzie wielki finał, czyli występ Męskie Granie Orkiestra w składzie KORTEZ, PODSIADŁO, ZALEWSKI, Marcin Macuk, Olek Świerkot, Kuba Staruszkiewicz, Pat Stawiński i Andrzej Markowski. Muzycy nie tylko wykonają singiel „Początek” promujący tegoroczną trasę, ale również przełomowe dla nich utwory w zupełnie nowych aranżacjach. Na scenie towarzyszyć będą im wyjątkowi goście, których obecność do samego końca trzymana będzie w tajemnicy.

Cały koncert będzie można oglądać dzięki streamingowi live dostępnemu na profilu Męskiego Grania na Facebooku, na kanale trasy na YouTubie, na stronie www.meskiegranie.pl oraz na stronie głównej serwisu Onet.