Logo

Event MIX

Warsztaty Brill AV Media „Technologie eventowe od kuchni” 2018

Tradycyjnie, pod koniec wakacji, odbyła się kolejna, siódma edycja letnich warsztatów z techniki eventowej organizowanych przez Brill AV Media. W tym roku zaplanowano dwa terminy warsztatów: 29 i 30 sierpnia na terenie EXPO XXI w Warszawie. Uczestnicy nie zawiedli i, podobnie jak w zeszłym roku, frekwencja była bardzo duża – w wydarzeniu wzięło udział ponad 200 osób!

Celem warsztatów było przekazanie i pogłębianie wiedzy z zakresu szeroko rozumianej techniki eventowej. W trakcie spotkań można było poznać możliwości sprzętu technicznego, porozmawiać z realizatorami, dowiedzieć się jak działają poszczególne urządzenia czy stanąć za konsoletą. Warsztaty skierowane były do pracowników agencji eventowych, którzy szukają inspiracji, chcą poszerzać swoją wiedzę i poznawać nowinki technologiczne.

Podczas warsztatów Brill AV Media można było poznać możliwości sprzętu, porozmawiać z realizatorami, dowiedzieć się jak działają poszczególne urządzenia czy stanąć za konsoletą. Warsztaty skierowane były głównie do pracowników agencji eventowych, którzy szukają inspiracji, chcą poszerzać swoją wiedzę i poznawać nowinki technologiczne. Partnerami wydarzenia były: Warszawskie Centrum EXPO XXI, wypożyczalnia mebli RentDesign, Mazurkas Catering 360° i LABO pracownia scenografii.

– Nasze warsztaty to już tradycja i stały punkt w wakacyjnym kalendarzu wielu klientów, którzy co roku wysyłają do nas junior event managerów i kreatywnych, ale także sami chętnie biorą udział w wydarzeniu, aby poznać nowe rozwiązania i porozmawiać o naszych możliwościach. Formuła warsztatowa, jak zawsze została bardzo pozytywnie przyjęta przez uczestników – stawiamy na pokazanie technologii od kuchni i wyjaśnienie zasad działania poszczególnych rozwiązań, a nie tylko zaprezentowanie naszej oferty. Ludzie to doceniają. – podsumowuje Michał Czerniak, Dyrektor Zarządzający Brill AV Media.

– Podobnie jak w zeszłym roku i tym razem postawiliśmy na dużą skalę wydarzenia. Jeszcze trzy, cztery lata temu warsztaty organizowane były dla kilkunastoosobowych grup na naszym magazynie. Widzieliśmy jednak, że nasi klienci wykazują coraz większe zainteresowanie proponowanymi rozwiązaniami i chcą wiedzieć więcej na temat ich działania. Dlatego, po raz kolejny, gospodarzem wydarzenia zostało EXPO XXI w Warszawie, którego przestrzeń pozwala na pokazanie naszych technologii w najlepszym wydaniu. Chcieliśmy pokazać zarówno nasze urządzenia, w tym cztery rozsuwane ekrany LED (LM 3.91 Gloshine), laserowe projektory Panasonic o rozdzielczości 4K (PT-RQ32K) czy zaawansowany wskaźnik laserowy SpotLight, jak również zaprezentować szerokie możliwości serwera Christie Pandoras Box i kompatybilnych z nim urządzeń, takich jak detektor pozycji AirScan – podsumowuje Dorota Rogozińska, Marketing Manager Brill AV Media – Wiele osób odezwało się do nas po wydarzeniu z podziękowaniami za dużą dawkę wiedzy, dobrą organizację i świetną atmosferę. Te słowa to dla nas motywacja do kontynuacji naszych działań edukacyjnych i inspiracja do przygotowania kolejnej edycji z jeszcze większym rozmachem.

Uczestnicy o wydarzeniu:

– Uczestniczyliśmy niemal pełnym składem w warsztatach. Nie ukrywam, że szeroko rozumiana technika sceniczna jest moim osobistym „konikiem”, dlatego jechałem tam ugruntować swoją wiedzę. Przyznam jednak, że kilka elementów zaskoczyło mnie mocno i przyznam nie wiedziałem o nich. Warsztaty prowadzone konkretnie, rzeczowo i co najważniejsze pod eventowców, a punktualność dopełniła perfekcyjnego obrazu z jakim wyjeżdżaliśmy z Warszawy. Dziękujemy i polecamy – Paweł Haberka, CEO agencji PowerEvents.

– Super organizacja i profesjonalnie przygotowane warsztaty. Najnowsza wiedza przekazana w przyjazny sposób- Maciej Biegun, Event Manager TAURON Arena Kraków.

– Firmy prześcigają się w pomysłach na przyciąganie i zatrzymanie klienta oraz promocję swoich usług. To czego dokonała firma Brill AV Media jest idealnym przykładem jak w profesjonalny sposób pokazać się z najlepszej strony. Przez szkolenie „Technologie eventowe od kuchni” wykazała się przede wszystkim ogromną odpowiedzialnością za uświadamianie branży w sferze techniki scenicznej i eventowej. Tym samym dała przykład wspaniałej współpracy z innymi firmami jak Rent Design, Expo XXI czy Mazurkas Catering. Świadczy to o otwartości na współpracę i budowanie relacji biznesowych. Jestem pod wrażeniem kompetencji szkoleniowca, który w płynny sposób przeprowadził uczestników wydarzenia przez świat skomplikowanych urządzeń oraz obsługi scenicznej. Wysoko rekomenduję tego typu inicjatywy – Dagmara Chmielewska, Dyrektor Zarządzająca Stowarzyszenia Branży Eventowej.

– Warsztaty organizowane przez Brill AV Media wychodzą naprzeciw potrzebom agencji eventowych. Poznawanie czy poszerzanie wiedzy z zakresu scenotechniki podczas fachowych spotkań jest dla agencji idealnym rozwiązaniem. Mieliśmy możliwość obcowania ze sprzętem, doświadczania jego zalet, funkcjonalności, poznawania nowych rozwiązań. Myślę, że jest to inspirujące zarówno dla producentów wydarzeń jak i działów kreacji. Każdy z uczestników mógł doprecyzować nurtujące go zagadnienia w czasie indywidualnych rozmów z realizatorami nagłośnienia, świateł czy multimediów. Fajnie, że firmy wychodzą z takimi inicjatywami, myślę, że ostatnie warsztaty uporządkowały naszą wiedzę, wskazały nam kilka ciekawych rozwiązań. Czekamy na więcej – Monika Zawisza Bąk, Senior Production Manager EMLAB

– Bardzo fajnie ułożona wiedza, w bardzo atrakcyjny sposób. Fajnie, że wam się chce takie rzeczy przygotowywać. Mam świadomość, ile to jest pracy i zaangażowania zespołu. Naprawdę good job!- Piotr Zasadzki, Event Director POWER Sp. z o.o.

– To był bardzo udany warsztat. Było merytorycznie i inspirująco. Kardioida, fresnel, blenda – mnóstwo ciekawych informacji, które przydają się przy organizacji eventu lub przy czytaniu kosztorysu od agencji. Polecam każdemu, kto „siedzi” w eventach.- Aleksandra Cichecka, Ekspert ds. eventów Alior Bank

– Warsztaty okazały się strzałem w dziesiątkę. Każdy komu temat techniki nie jest obcy mógł jeszcze bardziej go poznać. Dla mnie był to świetny moment, by dowiedzieć się o nowościach oraz o tym, co niebawem będzie możliwe dzięki technologii, której możliwości z miesiąca na miesiąc wzrastają w tępie wprost sześciennym. Warto również dodać, że prezentowane zagadnienia były omawiane w sposób bardzo przestępny, co pozwoliło osobom mniej zorientowanym w temacie poznać możliwości danego zagadnienia. – Dawid Niemczyk, Event Manager Volkswagen Poznań