Event MIX Pierwszy w Polsce hotel Moxy już otwarty

Pierwszy w Polsce hotel Moxy już otwarty

0
Pierwszy w Polsce hotel Moxy już otwarty

Chopin Airport Development otworzył pierwszy w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej hotel Moxy. Znajduje się on tuż przy porcie lotniczym Katowice-Pyrzowice.

– Gratuluję sukcesu, jakim jest otwarcie przez Chopin Airport Development kolejnego hotelu. To znaczący krok w dynamicznym rozwoju niekwestionowanego lidera usług hotelowych” – napisał w liście skierowanym do uczestników konferencji premier Mateusz Morawiecki. – To jest pierwszy hotel światowego koncernu Moxy w Polsce i tej części Europy. Gratuluję imponującego osiągnięcia wszystkim tworzącym sukces Chopin Airport Development. Jestem przekonany, że inwestycja ta wzmocni potencjał regionu – podkreślił premier. List odczytał wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

– Jako pierwsza polska firma zdecydowaliśmy się podpisać umowę na markę Moxy i wprowadzić ją do naszego kraju. Kolejny raz jesteśmy pionierami na rodzimym rynku. Wcześniej udało nam się wprowadzić takie marki jak Renaissance czy Courtyard. – mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development. – Cieszymy się, że tą inwestycją wzmacniamy naszą kluczową rolę na rynku hotelowym, a także umacniamy naszą obecność na polskich lotniskach, a w tym konkretnym przypadku w Katowicach. W aktualnej sytuacji w portfolio CAD znajduje się 8 hoteli, w tym łącznie 1143 pokoje, co klasyfikuje nas na pozycji niekwestionowanego lidera w branży hotelowej.

Prezes Chopin Airport Development dodaje również, że jednym z priorytetów, zarządzanej przez niego Spółki, jest inwestowanie w kapitał polski, także pod kątem kadry menadżerskiej. – Stawiamy na polskich profesjonalistów w branży hotelarskiej, którzy zarządzają naszymi hotelami. Jestem przekonany, że obrany przez nas kierunek działań przyczyni się do rozwoju krajowej gospodarki, w której ważne miejsce zajmuje m. in. gałąź turystyczna – podkreśla Cristescu.

– Wzrost liczby pasażerów korzystających z polskich lotnisk i kolejne rekordy przez nie ustanawiane mają realny wpływ na zainteresowanie hotelami otaczającymi porty lotnicze w naszym kraju. CAD – uznana i szanowana marka na naszym rynku, dobrze rozumie potrzeby nowoczesnych podróżnych -mówi Mariusz Szpikowski, prezes PPL. – Mimo postępu technicznego bezpośrednie spotkania biznesowe nie zostaną nigdy zastąpione przez telekonferencje ani inne formy net-meetingu. To ważne założenie także w kontekście planów budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Atrakcyjność portu lotniczego dla pasażera zależy z jednej strony od infrastruktury do odprawy podróżnych, z drugiej – od tego jakie obiekty towarzyszące znajdują się w pobliżu lotniska. Jest więc bardzo istotne, by pasażer znalazł w porcie i w jego otoczeniu wszystko to, czego poszukuje. I by spełniało to jego oczekiwania – tak biznesowe, jak i turystyczne – dodaje Mariusz Szpikowski.