Marketing MIX Żywe witryny w Empiku – nietypowa akcja z okazji 70. urodzin sieci

Żywe witryny w Empiku – nietypowa akcja z okazji 70. urodzin sieci

0

„70 lat spotkań z kulturą” – tak Empik podsumowuje swój jubileusz. Grafika, która towarzyszy obchodom i ilustruje to hasło zostanie odzwierciedlona w witrynach wybranych salonów. Okna wystawowe nawiązujące do wystroju czytelni i kawiarni w dawnych Klubach MPiK, pojawią się w Empikach w wybranych galeriach handlowych i przy najczęściej uczęszczanych ulicach w Warszawie, Łodzi, Krakowie i Gdańsku. Będzie można je oglądać od października do listopada. Dodatkowo, w Warszawie, Łodzi i Gdańsku specjalnie zaprojektowane instalacje ożyją”.

Międzynarodowe Kluby Prasy i Książki przez dziesięciolecia tętniły kulturalnym życiem. Gościły najpopularniejszych twórców swoich czasów, dając publiczności szansę na kontakt z pisarzami, aktorami, muzykami i artystami, którzy wyznaczali kulturalne trendy. Tak jak dziś w salonach Empiku, tak w czytelniach i kawiarniach Klubów MPiK, odbywały się spotkania autorskie, dyskusje i mini recitale. Nawiązując do tej tradycji, w roku obchodów 70. urodzin, Empik przygotował dla swoich klientów niecodzienną instalację. Dzięki niej będzie można poczuć klimat towarzyszący spotkaniom z kulturą w klubowych czytelniach przed laty.

Fascynująca podróż w czasie

Retro stylistyka specjalnie zaprojektowanej przestrzeni wystaw sklepowych nawiązuje do tej z Klubów MPiK. To będzie swoisty powrót do korzeni – sentymentalna podróż w czasie do jednej z dekad, w których rozkwitały kluby. Jako tło dla książek i winyli w witrynach, niczym na „żywym” obrazie, pojawią się charakterystyczne dla epoki meble, akcesoria i rośliny.

Ożywiony plakat

Dodatkowo, w trzech miastach: Warszawie, Łodzi i Gdańsku, Empikowe witryny ożyją. W sklepowych wystawach zagoszczą… ludzie. Specjalnie rozświetlone witryny staną się sceną, na której zobaczymy zwyczajne życie odbiorców kultury sprzed dekad: będą oddawać się lekturze i słuchać nastrojowej muzyki z gramofonu. Przechodnie będą mogli podglądać empikowy świat spotkań z kulturą.

W tym roku Empik obchodzi 70. urodziny. Pierwszy Klub Międzynarodowej Prasy i Książki został otwarty w październiku 1948 roku w Warszawie przy Placu Unii Lubelskiej. Salon Prasy Zagranicznej stał się ulubionym miejscem spotkań warszawiaków, czytelnią i kawiarnią. Pojawiali się w nim uczeni i studenci, pisarze i dziennikarze, artyści, inżynierowie i robotnicy. Z czasem KMPiKi zagościły w większości polskich miast, stając się lokalnym centrum kultury i oknem na świat. W czytelniach i kawiarniach odbywały się tysiące spotkań autorskich, debat, wernisaży sztuki, koncertów czy wieczorków poetyckich.

Witryny:

3 października- 13 listopada
Empik Junior Warszawa
Marszałkowska 116/122

Empik Warszawa
Nowy Świat 15/17

Empik Kraków
Rynek Główny 23

Empik Manufaktura Łódź
Karskiego 5

26 października-13 listopada
Empik Forum Gdańsk
Targ Sienny 7 

Żywe witryny:

6 października-7 października

Empik Junior Warszawa
Marszałkowska 116/122

Empik Manufaktura Łódź
Karskiego 5

27-28 października

Empik Junior Warszawa
Marszałkowska 116/122

Empik Manufaktura Łódź
Karskiego 5

3-4 listopada
Empik Forum Gdańsk
Targ Sienny 7

MW