Event MIX World Best Events za nami!

World Best Events za nami!

64
0
World Best Events za nami
W portugalskiej Coimbrze ogłoszono zwycięzców tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu branżowego World Best Events.

Konkurs ma na celu wyróżnienie najlepszych światowych realizacji eventowych, stawiających na efektywność, innowacyjność i kreatywność.

W tym roku nagrodę Bea World Grand Prix otrzymała agencja Laqshya Live Experiences z Indii za event Google Home Training, przygotowany dla firmy Google.

Chwalono oryginalny pomysł, polegający na zorganizowaniu dla uczestników escape roomu. Bez wcześniejszego uprzedzenia gościom zostały zabrane telefony komórkowe i inne urządzenia mobilne, aby wydostać się z budynku musieli wykorzystać możliwości oferowane przez Google Home. Ta sama agencja zdobyła także trzecią nagrodę (Third Prize), za realizację CSR-ową Equal Street dla Times Of India, pokazującą że ulice nie muszą być zarezerwowane wyłącznie dla samochodów. Akcja miała miejsce w Mumbaju, gdzie przez kilka tygodni w każdą niedzielę na kilku miejskich ulicach odbywały się różnego rodzaju aktywności dla mieszkańców (m.in. joga, zumba, taniec).

Drugim miejscem w World Best Events uhonorowano z kolei czeską agencję Jad Productions za event #24RIDE związany z premierą nowego Mercedesa Klasy A.

W tegorocznej edycji konkursu World Best Events znalazły się też cztery realizacje z Polski, z czego dwie nominowano do ścisłego finału. To gala rozdania nagród Bestsellery Empiku zorganizowana przez Empik i agencję Allegro.

Nominowana została także ognioodporna tęcza przygotowana przez agencję interaktywną 180heartbeats + JUNG v MATT dla Ben & Jerry’s (Unilever). Ten drugi projekt, polegający na odtworzeniu (wspólnie ze Stowarzyszeniem Miłość Nie Wyklucza i Fundacją Wolontariat Równości) tęczy na placu Zbawiciela w Warszawie zdobył drugie miejsce w kategorii event non-profit.

Zgłaszane projekty oceniane były przez jury złożone z reprezentantów stowarzyszeń branżowych oraz korporacji, zlecających tego typu wydarzenia. Konkurs odbywa się w trakcie Bea World Festival – The International Festival of Events and Live Communication, uważanego za jedno z ważniejszych wydarzeń międzynarodowej branży eventowej.

Więcej informacji o nagrodzonych i konkursie TUTAJ.