Event MIX KamPas Sport Business Ski Cup na stałe zagościł w narciarskim kalendarzu!

KamPas Sport Business Ski Cup na stałe zagościł w narciarskim kalendarzu!

0

13 stycznia br. na stoku Poniwiec Mała Czantoria w Ustroniu odbyła się druga edycja zawodów narciarskich dla firm KamPas Sport Business Ski Cup 2019 – mistrzostwa firm w slalomie gigancie równoległym. Po sukcesie ubiegłorocznego wydarzenia, Kamil Pastusiak- pomysłodawca i organizator zawodów, właściciel agencji fotografii sportowej KamPas Sport nie miał wątpliwości, że zawody muszą na stałe wpisać się do kalendarza narciarskiego w Polsce.

– Ubiegłoroczne zawody zebrały bardzo przychylne opinie, zarówno wśród uczestników, jak i kibiców, którzy przyglądali się rywalizacji na stoku. Postanowiłem więc, że kolejna edycja po prostu musi się odbyć! Z pomocą sprawdzonej ekipy organizacyjnej, wsparciem sponsorów i miasta Ustroń nie mogło się nie udać! – mówi Kamil Pastusiak.

I faktycznie wszystko udało się na medal! A właściwie na kilka kompletów medali w dwóch kategoriach, bo- w odróżnieniu od ubiegłego roku- zawodniczki i zawodnicy ścigali się w kategorii „amator” oraz „PRO”. Wszystko po to, aby do udziału w zawodach zachęcić jak największą liczbę miłośników narciarstwa i maksymalnie wyrównać szanse.

Każda z drużyn liczyła trójkę zawodników, w tym przynajmniej jedną kobietę. Zarówno wśród amatorów, jak i profesjonalistów nie zabrakło uczestniczek i uczestników ubiegłorocznych zawodów. Świadczy to nie tylko o wysokim poziomie sportowym, ale również organizacyjnym imprezy.

– Cieszymy się, że zawody ponownie przyciągnęły tak wielu uczestników. Niektórzy są z nami już od ubiegłego roku, co potwierdza tylko, że sens organizacji tego przedsięwzięcia. W tym roku w kategorii PRO w drużynie Merida ścigała się m.in. Karolina Chrapek, której fanom narciarstwa przedstawiać nie trzeba. To ogromna radość, że tak znane nazwiska wpisujemy na listy startowe KamPas Sport Business Ski Cup – opowiada Kamil Pastusiak.

Wspomniana wyżej Karolina Chrapek to między innymi wielokrotna mistrzyni Polski, pięciokrotna medalistka uniwersjady, uczestniczka mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim, a także olimpijka z Soczi 2014.

– Zawody wypadły świetnie, wszystko odbywało się bardzo sprawnie nawet mimo małych przeciwności losu. W tym roku zawody zostały podzielone na kategorie „pro” i „amator”, co zdecydowanie podniosło poziom sportowy imprezy i dało możliwość obecnym jak i byłym zawodnikom na dobrą zabawę, co nie zdarza się często na polskich stokach – komentuje zawody Karolina Chrapek.

– Zawody zdecydowanie powinny się wpisać w kalendarz narciarski, przynajmniej eksprofesjonalistów, bo to dla nich idealna opcja, aby w czasie pięcioletniej kadencji posportowej oczekiwać na starty amatorskie. KamPas Sport Business Ski Cup jest już bardzo dobrze organizowany, ale ma też ogromny potencjał, który- mam wielką nadzieję-zostanie rozwinięty w najbliższych latach – kontynuuje olimpijka z Soczi.

Karolina Chrapek w KamPas Sport Business Cup wraz z drużyną Merida zajęła pierwsze miejsce w kategorii PRO. W drużynie z Karoliną startował także Adam Chrapek- m.in. wielokrotny medalista mistrzostw Polski oraz uczestnik zawodów rangi FIS oraz Marcin Czyż- m.in. mistrz Polski amatorów PZN. Ich zespół w finałowej rozgrywce pokonał 3:0 drużynę ADdent Pro w składzie: Kinga Marek, Jakub Natanek, Krzysztof Zięba.

W przejazdach o trzecie miejsce w kategorii profesjonalistów walczyły dwie drużyny KamPas Sport Ski Team. O jeden punkt lepszy okazał się KamPas Sport Ski Team 2 w składzie: Przemysław Gałuszka, Magda Niewiadoma, Kacper Walczak. Czwarte miejsce przypadło w udziale drużynie KamPas Sport Ski Team 1: Dominika Sanetra, Mieszko Kuczański, Robert Zubek (wielokrotny mistrz i wicemistrz Polski, były reprezentant Polski, a także m.in. trener reprezentacji Polski w narciarstwie alpejskim podczas igrzysk w Turynie).

W kategorii „amator” udział wzięło aż dziesięć ekip. Najsilniejszy skład- trzy drużyny- wystawił jeden ze sponsorów imprezy, firma Aegon. Finałowa rozgrywka odbyła się jednak bez rywalizacji, gdyż kontuzji uniemożliwiającej kolejny zjazd nabawił się jeden z zawodników ekipy Mario Sport. Pierwsze miejsce wywalczył skład Dyduch Ski Family. Drugie miejsce przypadło w udziale teamowi Mario Sport w składzie: Mariusz Siemasz, Bronisław Siemasz, Janusz Siemasz. Na trzecim stopniu podium stanęła drużyna Morami: Monika Szafran, Rafał Gierczak, Piotr Sędłak. Najwięcej emocji w kategorii „amator” wzbudziła rywalizacja w II rundzie pomiędzy Maserati Pietrzak i Aereco Wentylacja. Firma Aereco zwyciężyła ze znanymi z poprzedniej edycji zawodów przedstawicielami Maserati 2:1.

Oprócz emocji sportowych, na kibiców zgromadzonych przy stoku Poniwiec Mała Czantoria czekały liczne atrakcje, m.in. animacje oraz konkursy z nagrodami, ufundowanymi przez sponsora zawodów, firmę Nessi Sportswear. O gorącą mimo bardzo zimowej aury atmosferę zadbał znany kibicom siatkówki plażowej DJ Kostya. Nawiązanie do plażówki nie jest zresztą przypadkowe…

– Przez wiele fotografowałem turnieje siatkówki plażowej i zakochałem się w tym klimacie. A że uwielbiam także narciarstwo, postanowiłem połączyć dwie pory roku i dwie dyscypliny, dając kibicom coś zupełnie nowego – tłumaczy organizator zawodów, Kamil Pastusiak.

Jednak nie tylko doskonała zabawa i plażowy klimat stały się udziałem kibiców. Każdy, kto zajrzał w niedzielne przedpołudnie na stok w Ustroniu miał okazję zrobić coś dobrego – przez cały czas trwania imprezy prowadzona była zbiórka pieniędzy na pomoc dla Wojtusia Dowgalskiego, urodzonego w 28. tygodniu ciąży z wieloma schorzeniami wymagającymi ciągłego leczenia i rehabilitacji.

Organizacja zawodów nie byłaby możliwa bez sponsorów, przyjaciół KamPas Sport Business Ski Cup: Aegon, Internet Plus, Metamorphose, Nessi Sportswear, Chata Gołębiówka, Modern Forms Produkcja Medali, Ski Service, Ski Berry, Lewiatan.

Klasyfikacja końcowa KamPas Sport Business Ski Cup 2019, kategoria AMATOR:

  1. Dyduch Ski Family
  2. Mario Sport
  3. Morami
  4. Aerco Wentylacja

5-8. Maserati Pietrzak
Aegon Premium 2
Grupa Concept
Aegon Ski

9-1.0 SRS Czantoria Senior
Aegon Premium 1

Klasyfikacja końcowa KamPas Sport Business Ski Cup 2019, kategoria PRO: 

  1. Merida
  2. ADdent PRO
  3. KamPas Sport Ski Team 2
  4. KamPas Sport Ski Team 1

5-8. Gang ABT
Tarnowskie Góry Team
SRS Czantoria Juniors
Banana Racing Salomon Team

Szczegółowe informacje, fotogalerie, poprzednia edycja zawodów dostępne na FB: ZOBACZ TUTAJ oraz na stronie internetowej: http://kampas-sport.eu/ski-cup/

Agata Stychno