Event MIX Wakacje w hotelach Best Western

Wakacje w hotelach Best Western

0

Według danych CBOS [1], ponad 80% Polaków planuje spędzić tegoroczne wakacje podróżując po kraju. Mimo iż lipiec nie rozpieszczał słoneczną pogodą, prognozy na sierpień zapowiadają oczekiwany przez wielu powrót lata. Z tego powodu, sieć hoteli Best Western Hotels & Resorts, do którego portfolio należy 19 obiektów w Polsce, podpowiada zarówno osobom podróżującym w celach biznesowych, jak i  rekreacyjnych,  gdzie warto spędzić ostatnie chwile tegorocznych wakacji.

Bleisure = praca + wypoczynek                

Bleisure (business and leisure), czyli połącznie wyjazdów służbowych z rekreacją i rozrywką, to jeden z najpopularniejszych trendów turystycznych ostatnich lat. Taki sposób podróżowania pozwala zaoszczędzić nie tylko kilka urlopowych dni, ale również pieniądze. Co więcej coraz częściej pracodawcy pozwalają pracownikowi na zabranie osoby towarzyszącej, dzięki czemu jest to również doskonała okazja, aby po pracy odkrywać nowe miasta wraz z rodziną.

Mówiąc o podróżach służbowych, nie można pominąć największych miast w Polsce takich jak Kraków, Warszawa czy Wrocław. Dzięki  rozwiniętej infrastrukturze lotniczej miasta te są kluczowymi węzłami komunikacyjnymi dla dalszych podróży. Jednocześnie oferują one wiele atrakcji, klimatyczne zakamarki i wyśmienite restauracje z regionalną kuchnią.

Wszystkie hotele Best Western w Krakowie położone są w dogodnych lokalizacjach, które umożliwiają łatwy dojazd do najważniejszych miejsc w mieście, zarówno centrów biznesowych, jak i najważniejszych atrakcji turystycznych. Obiekt Best Western Plus Kraków Old Town znajduje się naprzeciwko krakowskich Plant, zaledwie 5 minut od Rynku Głównego, a Best Western Hotel Galicya, w którym większość rezerwacji dokonywana jest kilka tygodni przed przyjazdem, dzieli 7 minut jazdy samochodem od zabytkowej i niezwykle klimatycznej dzielnicy Kazimierz. Hotel wyposażono z myślą o najmłodszych gościach, dla których przygotowane są: łóżeczko, dostawka, pościel dziecięca, mata antypoślizgowa do łazienki, krzesełko do karmienia, kolorowanki i kredki.

Mogłoby się zdawać, że umiejscowienie hotelu Best Western Felix w sercu warszawskiej Pragi wyklucza go jako miejsca towarzyszącego wyjazdom wypoczynkowym i można w nim spotkać jedynie gości biznesowych… nic bardziej mylnego! Jest to idealny obiekt dla turystów na tzw. city breaks, którzy po długim dniu zwiedzania warszawskich atrakcji, chętnie odwiedzają znajdujące się w hotelu SPA Forest, które każdego miesiąca oferuje różne zabiegi w promocyjnych cenach.

Wrocław – stolica województwa dolnośląskiego może poszczycić się wieloma zabytkami, malowniczym rynkiem, ukrytymi krasnalami oraz szeroką gamą wydarzeń kulturalnych. Co więcej, w mieście znajduje się wiele siedzib i oddziałów ważnych korporacji. Goście Best Western Premier Hotel City Center dzięki bezpośredniemu sąsiedztwu dworca PKP, postoju taksówek i przystanków komunikacji miejskiej, łatwo dotrą do wszystkich najważniejszych atrakcji, jakie oferuje miasto.

Hotel Best Western Trybunalski jest obiektem goszczącym głównie gości biznesowych i indywidualnych, którzy często rezerwują swój pobyt z dnia na dzień. Jednak osoby, które dokonają wcześniejszej rezerwacji mogą obecnie liczyć na 15% zniżki. Warto dodać, że obiekt położony jest w sercu Piotrkowa Trybunalskiego, miasta które słynie z bogatej historii i doskonałego piwa. Co więcej, w okolicy można zwiedzić kopalnię Bełchatów, a rodziny mogą zaplanować dla swoich pociech dzień pełen atrakcji na Górze Kamieńsk.

Hotel Best Western Cristal w Białymstoku od poniedziałku do czwartku wita w większości (70%) gości biznesowych, którzy z reguły spędzają tu 1 lub 2 doby.  W weekendy z kolei często zatrzymują się rodziny z dziećmi, pary oraz zagraniczni turyści. Wiele rezerwacji jest zgłaszanych bezpośrednio w hotelu, choć w przeważającej części dominują te dokonywane za pomocą portali turystycznych. Restaurant & Bar Cristal cieszy się ogromnym uznaniem wśród gości. Wielokrotnie nagradzana, oferuje pyszne jedzenie i odpoczynek po długim dniu pracy. Codzienne śniadania serwowane w restauracji słyną z obfitości, różnorodności i jakości. Dla wielu gości jest to główny czynnik i powód wyboru obiektu. Hotel oferuje również szeroką ofertę dla najmłodszych. W wyposażeniu goście znajdą łóżeczko dziecięce, przewijak, wanienkę do kąpieli, zestawy kosmetyków dla dzieci oraz zestawy do kolorowania. Za dzieci poniżej 10. roku życia nie jest pobierana opłata. Wkrótce turyści odwiedzający Best Western Cristal będą mogli skorzystać również ze strefy relaksu. W kameralnym SPA znajdą się sale fitness, sauny sucha i mokra, jacuzzi, tężnia oraz grota solna. Obecnie trwają intensywne prace wykończeniowe. Otwarcie planowane jest na drugą połowę sierpnia br.  W najbliższym otoczeniu hotelu znajduje się wiele rozrywek dla najmłodszych – piękne parki idealne na długie spacery, place zabaw, mini zoo i mnóstwo zieleni.

Blisko natury

Odpoczynek na świeżym powietrzu to doskonały sposób, aby naładować akumulatory na kolejny rok. Natura wycisza, koi zmysły, relaksuje.

Goście Best Western Hotel Dyplomat w Olsztynie, oprócz pobytu w pięknej, klimatycznej kamienicy mogą cieszyć się mazurską okolicą – plażowaniem nad malowniczym jeziorem Ukiel, które oddalone jest zaledwie o 5 km od centrum miasta czy długimi wyprawami rowerowymi pobliskimi szlakami. Mimo że hotel w tygodniu oblegany jest przez gości biznesowych, weekendowy pobyt dla dwóch osób można rezerwować nawet z małym wyprzedzeniem.

Osoby, które tęsknią za szumem fal oraz morską bryzą, powinny rozważyć urlop nad Bałtykiem, który od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków. Zaledwie 200 metrów od plaży na półwyspie Helskim znajduje się Best Western Hotel Jurata. Obiekt często wybierany jest zarówno przez rodziny z dziećmi, jak i studentów czy osoby starsze. Wysoki sezon, czyli czas od końca czerwca do połowy września, jest popularny wśród gości, jednak najbardziej atrakcyjnym jest długi weekend sierpniowy. Rezerwacje dokonywane są od momentu wejścia oferty do sprzedaży, czyli od marca. Biorąc pod uwagę najmłodszych gości, hotel przygotował specjalne atrakcje jak wyścigi na basenie, zajęcia kulinarne, animacje plastyczne, seanse bajkowe, a dla dorosłych zajęcia sportowe (pilates, zdrowy kręgosłup). Ponadto wszyscy goście mogą skorzystać z obiadokolacji tematycznych i zapoznać się z kuchnią kaszubską, staropolską i śródziemnomorską.

Sulejowski park krajobrazowy, skansen rzeki Pilicy czy groty Nagórzyckie w pobliskim Tomaszowie Mazowieckim: w województwie łódzkim znajduje się wiele atrakcji dla tych, którzy chcieliby podczas urlopu zbliżyć się do natury. Co więcej, w okolicy znajduje się prawdziwa perła XII-wiecznej, romańskiej architektury – opactwo Cystersów, a w nim Hotel Best Western Podklasztorze. Najbardziej oblegane przez gości terminy to weekendy bez względu na porę roku. Rezerwacje dokonywane są zazwyczaj z tygodniowym wyprzedzeniem, ale zdarza się, że goście planują swój pobyt z dnia na dzień. Warto wspomnieć, że hotel organizuje spływy kajakowe, wycieczki rowerowe oraz organizuje ogniska i zabawy dla najmłodszych z profesjonalnymi animatorami.

www.bestwestern.pl

[1] https://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2019/K_023_19.PDF