Event MIX Vienna House Andel’s Lodz stylowo świętuje 10-lecie

Vienna House Andel’s Lodz stylowo świętuje 10-lecie

0
Vienna House Andel’s Lodz stylowo świętuje 10-lecie

Ponad 10 730 konferencji i ponad 1,45 mln gości od 2009 r. Po 10 latach działalności Vienna House Andel’s Lodz pozostaje liderem na łódzkim rynku hotelarskim i rozpoznawalnym symbolem miasta. Przyciąga gości biznesowych i turystów, ale również Łodzian, którzy chętnie spotykają się w restauracji Delight i relaksują w centrum SPA i Fitness skySPAce. 

Vienna House Andel’s Lodz jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych łódzkich hoteli biznesowo-konferencyjnych, który wyróżnia się wyjątkowym designem i profesjonalną gościnnością. W ciągu dziesięciu lat swojej działalności może pochwalić się licznymi osiągnięciami zarówno biznesowymi, jak i społecznymi.

– Vienna House Andel’s Lodz kojarzy się z profesjonalizmem i solidnością, co jest zasługą wspaniałych ludzi, którzy tworzą ten hotel od początku. To właśnie dzięki nim – doświadczonym hotelarzom, pełnym kreatywności i otwartości na potrzeby drugiego człowieka – ten hotel stał się tak silną marką i co roku osiąga doskonałe wyniki finansowe.” – dodaje Olszyńska, która otwierała hotel w 2009 r. Według niej największym wyzwaniem w najbliższym czasie będzie nie tylko sprostanie oczekiwaniom gości w zmieniających się realiach makroekonomicznych, ale również zadbanie o dobrą komunikację między pracownikami należącymi do różnych pokoleń – podkreśla Anna Olszyńska, general manager hotelu.

 

Vienna House Andel’s Lodz w liczbach

Vienna House Andel’s Lodz przyjął pierwszych gości 15 maja 2009 r. Od tego czasu gościło w nim 1 457 921 osoby, którym udzielono 1 116 844 pokojonocy. Spośród nich ponad 470 000 byli to goście korporacyjni, a ponad 414 000 – konferencyjni. O ich komfort dba ponad 130 etatowych pracowników, z których 17 pracuje tu od samego początku. Wśród nich jest general manager Anna Olszyńska, resident manager Katarzyna Szymańska oraz szef kuchni Mirosław Jabłoński.

Od otwarcia w hotelu zostało zorganizowane ponad 10 730 spotkań, gal i konferencji, w tym Europejskie Forum Gospodarcze, Targi Medyczne czy pokazy mody w ramach Fashion Week Poland. Kolacje Charytatywne Przyjaciele Gotują hotel organizuje społecznie ze stowarzyszeniem Przyjaciele Świata od 9 lat. Największy event gościł ponad 1 000 osób każdego dnia, a przestrzeń konferencyjna objęła również podziemny garaż, który zamienił się w halę targową.

Vienna House Andel’s Lodz zdobył ponad 30 krajowych i międzynarodowych nagród, w tym w prestiżowym konkursie European Hotel Award w kategorii “Best New Hotel Construction & Design” oraz „Design & Service“. Otrzymał również nagrodę prezydenta miasta Łodzi dla najbardziej kreatywnego i wspierającego rozwój zawodowy pracodawcy. Restauracja Delight została wyróżniona statuetką Hermesa i dwukrotnie znalazła się w żółtym przewodniku Gault&Millau.

Vienna House Andel’s Lodz miejscem spotkań 

Vienna House Andel’s Lodz to przede wszystkim hotel biznesowo-konferencyjny, którego wyróżnikiem jest kompleksowa oferta i kreatywne podejście do organizacji spotkań i eventów. Hotel wyznacza trendy w branży spotkań i odkrywa nowe obszary obsługi gości – ze swoją ofertą wychodzi poza swoje mury, organizując m.in. catering na łódzkim lotnisku.

Na 2500 m2 hotelowego centrum konferencyjnego znajduje się 16 sal konferencyjnych i sala balowa dla 800 gości, która wraz z foyer ma powierzchnię 1300 m2. Wystrój wnętrz centrum jest spójny z całością budynku i łączy industrialny design z najnowszymi trendami we wzornictwie oraz najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi.

Hotel aktywnie włącza się w życie lokalnej społeczności. Współpracuje z łódzkimi szkołami, podejmuje liczne działania na rzecz środowiska i organizuje wystawy prac współczesnych artystów czy absolwentów łódzkiej ASP otwarte dla zwiedzających. Sztuka to niezwykle ważna część działalności hotelu. Hotelowa kolekcja sztuki rozrosła się do ponad 200 prac w tym czasie, a projekt Andel’s Art promujący młodych artystów zagościł również w dwóch innych hotelach Vienna House Andel’s – w Krakowie i Berlinie.

Vienna House Andel’s Lodz to więcej niż hotel

Vienna House Andel’s Lodz jest częścią jednego z największych i najbardziej cenionych projektów rewitalizacyjnych w Europie. Łączy zabytkową architekturę z nowoczesnymi trendami we wzornictwie. Autorami projektu hotelu jest wiedeńskie biuro OP ARCHITEKTEN i architekci: Wojciech Popławski i Andrzej Orliński. Za wystrój wnętrz odpowiada londyńskie biuro Jestico+Whiles. Za fasadą z czerwonych cegieł znajduje się 277 pokoi i apartamentów, w których gościło wiele osobistości świata biznesu i kultury, m.in. Sting, David Cameron, Justin Bieber, Martin Scorsese czy siatkarz GIBA, który mieszkał w hotelu 6 miesięcy.

Budynek zlokalizowany tuż przy centrum rozrywkowo-kulturalnym Manufaktura kryje również restaurację Delight oferującą dania kuchni fusion z silnymi regionalnymi akcentami, Oscar’s Bar, w który można oglądać industrialny mural m-city Mariusza Warasa, jak również skyFLY Bar na najwyższym piętrze budynku, skąd goście mogą obserwować panoramę miasta. Łódź można podziwiać również z oszklonego basenu, stworzonego w XIX-wiecznym zbiorniku przeciwpożarowym. Jest on częścią Centrum SPA i Fitness skySPAce, w którym co roku wykonywane jest 1000 zabiegów i masaży.

–  Cieszę się, że udało nam się stworzyć miejsce, gdzie różnorodni goście czują się jak u siebie w domu. Miejsce, które jest jednocześnie przestrzenią artystyczną, miejscem spotkań i głębokiego relaksu – podkreśla z dumą Anna Olszyńska.  

Vienna House Andel’s Lodz obchodzi swoje 10-lecie

Dziesięciolecie to ważna okazja dla każdego obiektu. Vienna House Andel’s Lodz z tej okazji zaprosił swoich ambasadorów, najważniejszych klientów biznesowych i partnerów do wspólnego świętowania. 30 sierpnia ponad 500 osób wzięło udział w uroczystej gali w eleganckiej postindustrialnej przestrzeni sali balowej, z bufetami wzorowanymi na ekskluzywnych, zachodnich marketach pełnymi smakowitości przygotowanych przez Mirosława Jabłońskiego i jego zespół.

Wśród gości eventu była prezydent miasta Hanna Zdanowska, COO Vienna House Martin Ykema, Małgorzata Walewska, Izab