Event MIX Kolejna edycja Sceny Jutra w lutym 2020

Kolejna edycja Sceny Jutra w lutym 2020

41
0

Międzynarodowa Konferencja Nowych Technologii Scenicznych Scena Jutra odbędzie się w dniach 19 – 20 lutego 2020 r., w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. Wśród gości wydarzenia są Carlos Navarrete-Patiño z Cirque du Solei, Grzegorz Jarzyna z TR Warszawa, Wojciech Kępczyński z Teatru Muzycznego Roma czy Glen Kelly z Imaginarium Studio.

Scena Jutra stanowi przestrzeń do wymiany doświadczeń między ludźmi sceny i przedstawicielami świata technologii. Organizatorzy konferencji to: Teatr Wielki – Opera Narodowa, Prolight, Audio Plus oraz TSE. MeetingPlanner.pl jest partnerem merytorycznym wydarzenia.
Podczas wydarzenia wystąpią prelegenci z Polski i ze świata, zaplanowane są panele dyskusyjne, pokazy i warsztaty oraz wystawa sprzętu i nowych technologii. Ważnym elementem wydarzenia jest także możliwość nawiązania kontaktu i relacji pomiędzy wszystkimi jego uczestnikami.

Konferencja Scena Jutra skierowana jest do wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób spotykają się ze sceną. Nie tylko tą tradycyjną – teatralną, operową czy koncertową – ale też tą „z przyszłości”, takiej jak e-sport czy VR. To także propozycja dla osób widzących sztukę i scenę jako medium do promowania swoich marek w niestandardowy sposób. Najważniejszym celem, jaki stawia sobie Scena Jutra, jest budowanie świadomości nadchodzących trendów, istnienia nowych rozwiązań, a także – pokazanie związanych z nimi wyzwań. Organizatorzy wydarzenia chcą porozmawiać o tym, jak wypracowywać „wspólny język”, by twórca umiał opowiedzieć o swoich pomysłach, a technicy, realizatorzy i dostawcy potrafili je przełożyć na konkretne technologiczne rozwiązania.

Inspiracji dostarczą prelegenci, którzy podzielą się z uczestnikami doświadczeniami ze swych realizacji, a liczne panele dyskusyjne pozwolą odnieść się do potrzeb ludzi sceny i dowiedzieć się, jakie rozwiązania podsuwa otaczający świat i najnowsze technologie. Będzie mowa także o technologiach komputerowych, takich jak sound design, preprograming czy rozszerzona rzeczywistość. Nie zabraknie tematów związanych z wymianą pokoleniową oraz ekologią.

Rejestracja na konferencję
Rejestracja na panele i wystawy

Ubiegłoroczna edycja konferencji miała miejsce w Teatrze Muzycznym Roma i odwiedziło ją ponad 600 osób związanych z teatrem, telewizją, eventami oraz estradą. Byli także przedstawiciele szkół artystycznych, agencji marketingowych oraz firm współpracujących z szeroko pojętym rynkiem scenicznym. Swoimi doświadczeniami dzielili się z między innymi: Sarah Ellis z Royal Shakespeare Company, Felice Ross, Boris Kudlička czy Artur Szyman.

Organizatory wydarzenia Scena Jutra

Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie Najważniejsza instytucja operowa w Polsce. Dysponuje dwiema scenami, wystawia najważniejsze spektakle operowe w Polsce, organizuje istotne wydarzenia polskiej sceny kulturalnej. Teatr Wielki – Opera Narodowa powstał prawie 200 lat temu i od początku istnienia był centrum ważnych wydarzeń kulturalnych naszego kraju, sam wielokrotnie będąc ofiarą jego burzliwej historii. Wizja nowoczesnego, narodowego teatru od początku inspiruje przemiany w tej instytucji.

Prolight Pomysłodawca i „ojciec założyciel” konferencji Scena Jutra. Ideą jej powstania była chęć integracji ludzi szeroko pojętej sceny oraz pokazywanie korzyści i wyzwań związanych z nowymi technologiami. Firma Prolight to również autoryzowany dystrybutor rozwiązań z zakresu oświetlenia, multimediów i techniki scenicznej. Wśród szerokiego portfolio firm znaleźć można takie marki jak Robe lighting, Claypaky, Avolites, disguise, Prolyte, Cast Software, Visual Productions, Robert Juliat oraz wiele innych.

Audio Plus Jeden z najważniejszych instalatorów sprzętu nagłośnieniowego w Polsce, dystrybutor najbardziej innowacyjnej marki nagłośnienia koncertowego na świecie: francuskiej marki L-Acoustics. Podczas Sceny Jutra Audio Plus skupi się na supernowoczesnym systemie dźwięku przestrzennego na koncercie – L-Acoustics L-ISA. „Scena Jutra to wydarzenie, w którym najnowsze technologie sceniczne będą mogły spotkać swoich użytkowników, a przede wszystkim swoich odbiorców – widzów”: Bartłomiej Pałka, dyrektor sprzedaży i rozwoju biznesu Audio Plus

TSE Grupa Firma rentalowa, dostarczająca nowoczesne rozwiązania audio-wizualne na potrzeby techniki scenicznej. Ma ponad 20 lat doświadczenia. Rocznie realizuje przeszło 500 produkcji na najwyższym poziomie. Inwestuje w ludzi i sprzęt. Jest liderem w branży techniki eventowej w Polsce. Specjalizuje się w multimediach, oświetleniu, nagłośnieniu, konstrukcjach scenicznych i mechanice scenicznej. Obsługuje konferencje, wydarzenia specjalne, pokazy mody, koncerty, festiwale i programy telewizyjne. „Za każdą nowoczesną technologią stoją ludzie i to od nich zależą efekty, które osiągamy używając nowych technologii podczas eventów. I właśnie na aspekcie ludzkim chcielibyśmy się skupić w trakcie tegorocznej „Sceny Jutra”: Piotr Basek, założyciel, prezes zarządu firmy.