Event MIX Unikatowe spotkanie artystyczne – FORUM HUMANUM MAZURKAS (FHM)

Unikatowe spotkanie artystyczne – FORUM HUMANUM MAZURKAS (FHM)

0

Już po raz 43 MCC Mazurkas zaprasza na wydarzenie kulturalne z cyklu FORUM HUMANUM MAZURKAS (FHM), które odbędzie się w niedzielę 26 stycznia o godz. 17:00 w Hotelu Mazurkas.


Dotychczas w wieczorach FHM wzięło już udział ponad 30 000 widzów (bezpłatnie), a filmy z FHM udostępnione na kanale www.youtube.com/forumhumanummazurkas obejrzało ponad 4 500 000 internautów.

Tym razem na scenie MCC Mazurkas będzie można zobaczyć dwa wspaniałe spektakle przygotowane przez Kielecki Teatr Tańca, wernisaż Beaty Musiał -Tomaszewskiej

„Żywioły – ogień i woda” oraz rozmowę z Zofią Rudnicką – tancerką, choreografem, aktorką i wykładowcą uniwersyteckim.

Irena Bartkowska, jako propagatorka młodych twórców poprowadzi cykliczną i cieszącą się dużą sympatią Scenę Talentów.

Spektakl pt. „Brodzić po wodzie”, to zbiór autorskich choreografii do pieśni Negro Spirituals opracowanych w formie scenicznej tańca modern-jazz.

Gospel tworzy wspólnotę artystyczną, która wraz z tancerzami i muzykami buduje klimat wzniosłego artystycznego przeżycia wyrażanego w niezwykle ekspresyjny sposób poprzez taniec i śpiew.

Po przerwie zapraszamy Państwa na drugie przedstawienie pt. „Zobacz jazz-Golden Ages”, które przeniesie widza do roztańczonego Harlemu z lat 20 i 30 XX w. Będziemy świadkami jazzowej rewolucji pełnej Swingu, Charlestona, Lindy Hop, Boogie i Rock.

Lista subskrybentów  FHM to ponad 8 100 osób. Szczegółowe informacje o projekcie oraz poszczególnych jego edycjach znajdą Państwo na stronie internetowej: www.forumhumanummazurkas.pl.