Trade marketing Producent czekolady Kultasuklaa inwestuje w ekologiczne opakowania z tektury Metsä Board

Producent czekolady Kultasuklaa inwestuje w ekologiczne opakowania z tektury Metsä Board

0

Kultasuklaa jest fińskim przedsiębiorstwem rodzinnym, które od 1990 roku produkuje ręcznie wykańczane czekoladki w swoim zakładzie w Finlandii. Firma miała jedno ważne życzenie dotyczącego nowego opakowania luksusowych pralinek „Wszystko dla miłości” – miało zawierać mniej plastiku. Aby osiągnąć ten cel, Kultasuklaa nawiązała współpracę z Metsä Board – europejskim producentem tektur premium z pierwotnych mas włóknistych, który należy do Metsä Group.

Nowa tektura z ekobarierą MetsäBoard Prime FBB EB została wybrana, ponieważ nie zawiera tworzyw sztucznych i zapewnia odpowiednią odporność na tłuszcze i wilgoć. Tektura ta jest bezpieczna w bezpośrednim kontakcie z żywnością. Cechuje ją wysoka białość i gładka powierzchnia, która umożliwia druk o wysokiej jakości. Ponieważ nie zawiera tworzyw sztucznych, nie jest konieczne ich oddzielanie po wykorzystaniu opakowania, co ułatwia recykling.

Opakowanie zostało zaprojektowane tak, aby podkreślało zastosowanie czystej i świeżej tektury. Jego powierzchnia jest przyjemna w dotyku dzięki zastosowaniu miękkiego lakieru i folii wytłaczanej na gorąco. – Opakowanie w kształcie serca pasuje nie tylko do kakao jako surowca, ale również do pralinek, które są wyciągane z boku. Podkreśla luksusowy charakter prezentu i stwarza wrażenie przyjemności i wysokiej jakości. Nowa konstrukcja i zastosowanie tektury z ekobarierą umożliwiły osiągnięcie celu, którym było zmniejszenie ilości tworzyw sztucznych, a jednocześnie zapewniły ochronę delikatnych pralinek wewnątrz opakowania – powiedział przedsiębiorca zajmujący się produkcją czekolady i właściciel Kultasuklaa, Juri Kaskela.

Pudełko, w którym mieszczą się cztery pralinki ma ciekawą konstrukcję: opakowanie zewnętrzne wykonane jest z jednego kawałka tektury, w kształcie serca. Czekoladki są chronione przez tekturę z ekobarierą umieszczoną na wewnętrznej powierzchni opakowania. Kratka, która utrzymuje pralinki na miejscu i oddziela je od siebie, wykonana jest z jednego kawałka tektury z ekobarierą.

– Współpracując z Kultasuklaa przy tym wyjątkowym projekcie stworzyliśmy nowe funkcjonalne pudełko w kształcie serca, które przyciąga wzrok, a jednocześnie chroni zawartość i umożliwia ograniczenie wykorzystywania plastiku – powiedział Ilkka Harju, Packaging Services Director, EMEA and APAC, Metsä Board. Opakowanie zostało wyprodukowane przez firmy Prem i Cadpack w Finlandii.

www.metsaboard.com

 KL