Event MIX Runmageddon startuje już w sobotę !

Runmageddon startuje już w sobotę !

0

To będzie ważne wydarzenie dla fanów ekstremalnych biegów z przeszkodami. Już w sobotę 27 czerwca br. fani ekstremalnych biegów z przeszkodami zameldują na starcie Runmageddon PostApo w podwarszawskiej Twierdzy Modlin. Nowa formuła przygotowana zgodnie z zasadami bezpieczeństwa pozwoli przeżyć niesamowitą przygodę, podjąć sportowe wyzwanie i zdobyć dedykowany medal.

 

-W końcu będziemy mogli zmierzyć się z przeszkodami Runmageddonu. Czekaliśmy na to już cztery miesiące. Mamy nadzieje, że organizator przygotuje nam niezły wycisk i ciekawą trasę, którą na długo zapamiętamy.  Oczywiście wszyscy musimy przestrzegać nowych zasad, ale dla powrotu na Runmageddonowe trasy naprawdę warto – mówi Mateusz Krawiecki, OCR Trener.

Organizator Runmageddonu po czterech miesiącach zdecydował się wrócić i zaprosić wszystkie aktywne osoby do podjęcia sportowego wyzwania.

– Wszyscy czekaliśmy na ten moment, kiedy będzie można zorganizować event zgodny z zasadami bezpieczeństwa. Udało się. Zaproponujemy 5-kilometrowy dystans z 20 przeszkodami w naszej ulubionej lokalizacji Twierdzy Modlin. Jeśli ktoś biegł już z nami wcześniej w tej lokalizacji, wie, dlaczego warto tam wystartować- mówi Piotr Bałchanowski, organizator Runmageddonu.

Runmageddon PostApo będzie eventem skrojonym na miarę aktualnej sytuacji. Całe wydarzenie podzielone zostanie na osobne starty. Uczestnicy będą wybiegać co godzinę w grupach nie większych niż 150 osób. Obowiązkowa będzie dezynfekcja rąk i weryfikacja liczby osób. Przeprowadzona będzie też dezynfekcja przeszkód, szatni i węzłów sanitarnych.

Startując w Runmageddonie PostApo, będzie można zdobyć medal dedykowany tej formule oraz koszulkę startową. Lista uczestników już się zapełniła, dlatego organizator zdecydował się uruchomić zapisy na trzy dodatkowe serie. Każdy, kto marzył o starcie w Runmageddonie, poprzez stronę www.runmageddon.pl   może zapisać się na bieg. Więcej informacji o evencie znaleźć TUTAJ: https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-postapo-warszawa-27-06-2020

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 89 tysięcy osób, w tym 68 000 dorosłych i 21 000 dzieci, młodzieży i całych rodzin. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 250 tysięcy uczestników. W 2019 roku Runmageddon kontynuował ekspansję zagraniczną, organizując kolejne edycje biegów z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru dla osób po 16 r.ż. są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód). Dla dzieci 4-11 lat dedykowana jest formula KIDS, zaś dla młodzieży między 12- 15 rokiem życia – Junior. Od roku 2019 Runmageddon zaczął zapraszać do ekstremalnego starcia całe rodziny, przygotowując dla nich Runmageddon Family.