Logo

ArtykułyDruk Cyfrowy

Eticod z Katowic zainwestowała w drugą maszynę cyfrową HP Indigo 6900

Eticod – firma wywodząca się z Katowic, zainwestowała w drugą maszynę cyfrową HP Indigo 6900, aby wraz z szybko zmieniającymi się trendami, zapewnić swoim klientom wiele możliwości jakie oferuje druk cyfrowy.

Swoją rewolucję cyfrową zapoczątkowała w 2017r. kiedy dodała do parku maszynowego pierwszą maszynę Indigo – model 6800. Od tego czasu zachwyca rynek etykiet, a także branżowe konkursy, swoimi nietuzinkowymi produkcjami wykonanymi właśnie w technologii Indigo. Eticod jest zwycięzcą takich konkursów jak INKSpiration czy Art of Packaging. Dzięki klientom w Polsce jak i za granicą, drukarnia Eticod osiągnęła status globalnego dostawcy w przemyśle etykietowym.

W przeszłości Eticod stosował wyłącznie technologię druku fleksograficznego, przeznaczonego dla średnich i dużych nakładów. Jednak z czasem coraz więcej klientów zaczęło zamawiać mniejsze ilości, zróżnicowanych etykiet, co zadecydowało o kolejnych krokach związanych z inwestycją w technologię druku cyfrowego.

W 2017 roku firma Eticod zainstalowała swoją pierwszą maszynę HP Indigo 6800. Pierwotnie obawiano się o jakość druku cyfrowego, jednk offsetowa jakość HP Indigo przekonała producenta do podjęcia decyzji o zakupie.

Cechą wyróżniającą HP Indigo 6900 jest możliwość drukowania na szerokiej gamie różnych podłoży. Dzięki HP Indigo, Eticod stał się jedną z pierwszych firm na świecie, która drukowała etykiety na samoprzylepnym drewnie. Firma otrzymała nawet międzynarodową nagrodę HP INKSpiration za swoją produkcję właśnie na wspomnianym surowcu.

Wysoka jakość druku na maszynach Indigo umożliwia produkcję oryginalnych i bardzo wyjątkowych etykiet, które Eticod wykorzystuje do własnych celów marketingowych i prezentuje na wystawach branżowych oraz konkursach.

Więcej o firmie Eticod: https://eticod.pl/

Więcej o HP Indigo: www.digiprint.pl