Inspiracje Nowa, ekologiczna linia Printer Prime już dostępna!

Nowa, ekologiczna linia Printer Prime już dostępna!

0

Zapowiadana linia ekologiczna marki Printer o nazwie Printer Prime miała swoją premierę w zeszłym tygodniu. Dystrybucją do agencji reklamowych oraz pośredników B2B zajmuje się firma Texet Poland odpowiedzialna za inne znane marki odzieży reklamowej takie jak James Harvest Sportswear, Cottover czy D.A.D..

Kolekcja Printer Prime wyróżnia się proekologicznym podejściem do tekstyliów promocyjnych. W procesie tworzenia kolekcji postawiono na zredukowanie negatywnego wpływu na środowisko zgodnie z koncepcją zrównoważonej mody. Materiały odzieży z kolekcji pochodzą wyłącznie z bawełny organicznej oraz poliestru z recyklingu (z butelek PET).

Ponadto Prime składa się z nowoczesnych ubrań z możliwością szybkiego oderwania metki, specjalną kieszonką na chip do pralni oraz są przystosowane do prania przemysłowego. Przy każdym z produktów podane są obliczenia średniej emisji CO2 spowodowane przez konkretny model. Na przykład model koszulki Prime T wymaga średnio około 10% mniej emisji CO2 oraz około 70% mniej zużycia wody niż przy produkcji innych koszulek o zbliżonych parametrach.

Katalog Printer Prime jest dostępny do pobrania na stronie marki James Harvest.

Krótki film o marce Printer Prime