Marketing MIX ORLEN Team stawia na TikToka

ORLEN Team stawia na TikToka

0

TikTok to kolejna – po Facebooku, Twitterze, Instagramie i Youtubie – platforma komunikacyjna jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów motorsportowych. W barwach ORLEN Team występują między innymi Robert Kubica, Bartosz Zmarzlik czy Kuba Przygoński.

–  Rozwój kolejnego kanału komunikacji pozwoli nam dotrzeć do nowych grup odbiorców. Chcemy otworzyć się szczególnie na młodsze osoby, które cenią autentyczność treści i możliwość śledzenia nie tylko wyników konkretnych dyscyplin sportowych, ale także ich kulisów. TikTok to również kolejne narzędzie do budowania rozpoznawalności marki ORLEN za granicą oraz realizacji zintegrowanych kampanii marketingowych i wizerunkowych – mówi Agata Pniewska, dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów.

TikTok to platforma krótkich filmów nagrywanych za pomocą urządzeń mobilnych. Dominuje w globalnych zestawieniach najczęściej pobieranych aplikacji. Z tego kanału komunikacji na całym świecie korzysta w tej chwili ponad miliard użytkowników. W samej Europie platforma ma już natomiast ponad 100 mln aktywnych kont, a liczba ta systematycznie rośnie. Medium ma przede wszystkim charakter rozrywkowy, ale w coraz większym stopniu otwiera się też na współpracę z biznesem i reklamodawcami.

Badania Nielsena wskazują, że kampanie realizowane na TikToku są dwa razy bardziej efektywne, a wskaźnik ROAS, czyli zwrot nakładów na reklamę, jest średnio o 14% wyższy od pozostałych mediów. Instytut badawczy Kantar drugi rok z rzędu stawiał niedawno tę aplikację na czele rankingu Ad Equity, badającego postawy konsumentów wobec doświadczeń z reklamą.

Od ponad 20 lat ORLEN Team jest zespołem zrzeszającym czołowych przedstawicieli polskiego motorsportu, na czele z pierwszym polskim kierowcą w historii Formuły 1 – Robertem Kubicą, dwukrotnym indywidualnym mistrzem świata na żużlu – Bartoszem Zmarzlikiem, czy też wielokrotnym uczestnikiem Rajdu DAKAR – Kubą Przygońskim. Wspierani przez nas zawodnicy odnoszą międzynarodowe sukcesy w czołowych seriach wyścigowych. ORLEN Team bierze udział nie tylko w rajdach i wyścigach samochodowych. W jego skład wchodzi również najszybszy polski motorowodniak – Bartek Marszałek, znana z niesamowitych powietrznych akrobacji Grupa Żelazny, a także wielokrotny paralotniarski mistrz świata i mistrz Europy – Wojtek Bógdał.