Aktualności Pomoc o wartości pół miliona euro dla Ukrainy od New Wave Group

Pomoc o wartości pół miliona euro dla Ukrainy od New Wave Group

0

New Wave Group, którego częścią jest Texet Poland, dystrybutor marek takich jak James Harvest Sportswear i Cottover, ofiarował asortyment sportowej marki Craft na rzecz poszkodowanej działaniami wojennymi Ukrainy zaatakowanej przez Federację Rosyjską.

Dary o wartości pół miliona euro w postaci odzieży wierzchniej, butów oraz innych przydatnych akcesoriów zostały podzielone i segmentowane przez magazyn Texet Poland, z którego trafiły do Lwowa na Ukrainie oraz do 10 miejsc w Polsce z przeznaczeniem dla uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

Przekazanie wsparcia bezpośrednio na Ukrainie było możliwe dzięki pomocy charytatywnej organizacji Lions Club Poznań Rotunda (którego członkiem jest prezes Texet Poland, dr Mariusz Szeib) oraz Lions Club Lviv. Między innymi z inicjatywy dr Mariusza Szeib powstał pierwszy Lions Club we Lwowie (LC Lviv) w 2004 roku.

New Wave Group i Texet Poland pracują nad kolejną pomocą dla Ukrainy i uchodźców z Ukrainy potrzebujących wsparcia w Polsce.