Gadżety reklamowe Kapelusz reklamowy z recyclingu

Kapelusz reklamowy z recyclingu

0
Kapelusz reklamowy

Firma Headwear Professionals wprowadziła do oferty nową serię produktów – EcoRange. Wśród nowej oferty można znaleźć także kapelusz reklamowy, który wyprodukowany został z materiałów w 100% pochodzących z recyclingu. 

W okresie wiosenno-letnim, gdy szczególnie ważna jest ochrona głowy przed promieniami słonecznymi i jednocześnie istotne jest zachowanie odpowiedniej wentylacji, to idealnym rozwiązaniem, upominkiem reklamowym wydaje się być kapelusz reklamowy.

#3983 – kapelusz reklamowy (EcoRange)

Kapelusz reklamowy wykonany z materiału, który w 100% pochodzi z recyclingu. Gramatura 210 g/m2. Produkt dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych (czarny, navy) oraz w dwóch rozmiarach (M/L – 58 cm, L/XL – 61 cm). Skład – 100% rPET.

Właściwości materiałów rPET

Najbardziej dostępnym materiałem nadającym się do recyklingu jest poliester. Na rynku dostępny jest rPET czyli poliester wytwarzany jest ze zużytych plastikowych butelek po napojach, które są rozdrabniane a następnie topione, w wyniku czego odzyskiwany jest surowiec PET (politereflan etylu), przetwarzany następnie na włókna. Na obecną chwilę nie jest to bardzo popularny proces. Poliester z recyklingu wykorzystuje się głównie do produkcji polarów, kurtek i płaszczy.

  • Powtórne przetwarzanie poliestru oznacza ograniczenie ilości odpadów składowanych na wysypiskach.
  • Powtórne przetwarzanie PET może się wiązać nawet z 75% obniżeniem emisji CO2 w porównaniu z produkcją konwencjonalnego poliestru.
  • Poliester może być przetwarzany ośmiokrotnie.

Oferta dostępna TUTAJ.

Więcej gadżetowych inspiracji znajdziesz TUTAJ.