Logo

Marketing MIX

Let’s get (c)loud! | pod prąd studio

Zakończyła się pierwsza edycja nowego programu akceleracyjnego dla startupów od Chmury Krajowej i Google Cloud, natomiast nabór chętnych trwa cały rok.

Celem wspólnej inicjatywy Operatora Chmury Krajowej i Google Cloud, jest wsparcie technologiczne i biznesowe młodych innowacyjnych firm. Kompleksowy koncept kreatywny promujący program stworzyło Pod Prąd Studio.

Wiosenna edycja programu akceleracyjnego dla startupów: Let’s get (c)loud, który wspiera rozwój spółek technologicznych w wielu obszarach zakończyła się w czerwcu. Jego uczestnicy uzyskali m.in. możliwość konsultacji technicznej z inżynierami Chmury Krajowej oraz Google Cloud, które pomogły maksymalnie wykorzystać potencjał technologii chmurowej. W ramach programu były również organizowane sesje z praktykami biznesu – a najlepsze startupy otrzymały środki do wykorzystania na usługi Google Cloud Platform oraz na migrację do chmury lub walidację produktu.

– Chmura obliczeniowa jest naturalnym wyborem dla technologicznych startupów. Pozwala szybko uruchomić środowisko IT bez wydatków związanych z zakupem i utrzymaniem infrastruktury, zautomatyzować wiele powtarzalnych procesów oraz dokładnie dopasować skalę rozwiązań do potrzeb – również wtedy, kiedy firma odniesie spektakularny sukces i liczba klientów, których obsługuje gwałtownie wzrośnie. Dlatego tak zależy nam na wsparciu najciekawszych, polskich pomysłów na biznesy, które są digital native – czyli cyfrowe z urodzenia. Chcemy, żeby były też cloud native – czyli by od początku rozwijały się w chmurze. Wówczas jest największa szansa, że w pełni wykorzystają potencjał tej technologii i zmaksymalizują synergie między biznesowym pomysłem i możliwościami, jakie daje cloud computing – mówi Izabela Świderek-Kowalczyk, Head of Marketing and Communications, OChK.

Chmura obliczeniowa jest naturalnym wyborem dla startupów. Pozwala szybko uruchomić środowisko IT bez wydatków związanych z zakupem i utrzymaniem infrastruktury oraz dokładnie dopasować skalę rozwiązań do potrzeb – również wtedy, kiedy firma odniesie spektakularny sukces i liczba klientów, których obsługuje gwałtownie wzrośnie.

Cloud

Ten program to kolejna inicjatywa, którą Operator Chmury Krajowej realizuje z Google Cloud – swoim strategicznym partnerem. To również kolejny projekt OChK, którego kompleksowy koncept kreatywny powstał w pod prąd – studio kreatywne stworzyło nazwę oraz wszystkie materiały graficzne (m.in. KV, stronę internetową, materiały dla mediów społecznościowych, newsletter) promujące nowy program akceleracyjny dla startupów.

– Zależało nam na tym, aby koncept kreatywny odzwierciedlał najważniejsze cechy prężnych startupów oraz ich innowacyjnych pomysłów – świeżość, dynamiczność, przejrzystość – mówi Magdalena Waszkiewicz, założycielka i szefowa pod prąd studio.

Program akceleracyjny “Let’s get (c)loud” cieszy się z dużym zainteresowanie w środowisku polskich startupów. Jego kolejna edycja jest już w planach.

Więcej informacji TUTAJ.

Artykuł promocyjny


Poprzedni materiał od pod prąd studio przeczytasz TUTAJ.