Logo

Media & maszyny

Case study: Maszyna Duplo w Lilyzaproszenia.pl

Firma Lily, właściciel sklepu internetowego Lilyzaproszenia.pl, zakupiła w ostatnim czasie maszynę z oferty Duplo – Docucutter DC 618. Dzięki temu urządzeniu nie tylko w znacznym stopniu zautomatyzowała produkcję w swoim zakładzie, ale także poprawiła wydajność i jakość, co staje się dla niej coraz ważniejszym elementem działalności z racji stale rosnącej liczby klientów. Rok do roku firma odnotowuje 100% przyrosty w zakresie zleceń, a w niedalekiej przyszłości planuje ekspansję na rynki zagraniczne. Zakup o którym mowa, został zrealizowany za pośrednictwem firmy DigiPress z Krakowa – partnera handlowego Duplo Polska.

Lilyzaproszenia.pl istnieje od 7 lat, choć już wcześniej Dawid Rosikoń – jej właściciel, zdobywał doświadczenie poligraficzne, realizując różnego rodzaju projekty w zakresie papeterii ślubnej. Firma specjalizuje się w produktach dla branży ślubnej (zaproszeniach, zawiadomieniach, kartach menu, podziękowaniach dla gości i rodziców, etykietach i naklejkach na alkohol, winietkach oraz wielu innych wyrobach okolicznościowych), ale także zaproszeniach na inne okazje. – Nasze produkty – mówi Dawid Rosikoń – cechuje niezwykła dbałość o szczegóły, wysoka jakość, a przy tym staramy się, aby pozostawały w przystępnych cenach. Dokładamy więc wszelkich starań, aby móc spełniać to założenie, a do tego potrzebne są – oprócz ciekawych pomysłów – także odpowiednie inwestycje. Do takich należy m.in. zakupiona przez nas maszyna Duplo  – Docucutter DC 618, umożliwiająca cięcie i bigowanie w jednym przebiegu.

Dawid Rosikoń wymienia szereg korzyści związanych z tym zakupem. – Po pierwsze – wcześniej musieliśmy procesy te wykonywać na dwóch osobnych maszynach, angażując dwie osoby (co stanowi podwójne koszty) albo jedną, która wykonywała je znacznie wolniej. Po drugie – zdarzały się pomyłki; ręczne cięcie może generować błędy, a ponieważ nasz produkt jest personalizowany, źle przycięty arkusz powoduje, że całość trzeba powtórzyć. To z kolei generuje nie tylko czas, ale także dodatkowe koszty, co przy dzisiejszych cenach papieru ma istotne znaczenie. Inwestycja w maszynę Duplo pozwoliła nam na szybszą realizację zleceń. Na to wpływa również fakt, że w pamięci maszyny można przechowywać do 250 wzorów, a odtworzenie każdego z nich zajmuje zaledwie kilka sekund. Przy powtarzalnych wzorach to znacząco wpływa na czas wykonywania zlecenia. Wcześniej standardem były u nas dwa tygodnie, teraz od 7 do 10 dni, a często możemy dostarczać nasze produkty jeszcze szybciej zachowując przy tym ich wysoką jakość.

Kolejną bowiem korzyścią, jaką wymienia właściciel Lilyzaproszenia.pl jest właśnie poprawa jakości. – Cięcie czy bigowanie ręczne nigdy nie zapewni tak wysokiej jakości, jaką oferują profesjonalne maszyny – podkreśla Dawid Rosikoń. Zapytany dlaczego zdecydował się na maszynę Duplo podkreśla, że jest to znana firma, o której wdrożeniach wiele czytał, a także słyszał szereg pozytywnych opinii od zaprzyjaźnionych firm, które już wcześniej zdecydowały się na inwestycję w maszyny tego producenta. „Okazało się, że już wkrótce – przy pomocy firmy DigiPress – mogłem dołączyć do grona klientów zadowolonych z maszyn Duplo, bo urządzenie dostarczone zostało do nas zgodnie z planem; zgodnie z ustaleniami przebiegało też wdrożenie. Równie pozytywnie oceniam obsługę firm DigiPress i Duplo – jej serwis, a sama maszyna jest naprawdę bardzo korzystnym rozwiązaniem dla naszej firmy.

Spośród oferowanych przez Duplo urządzeń z serii Docucutter, właściciel Lilyzaproszenia.pl zdecydował się na nieco nowszy model – DC 618. „Przybywa nam klientów, a w planach mamy dalszy rozwój i sięgnięcie po zlecenia spoza Polski. Tak więc – myśląc perspektywicznie i analizując wspólnie z Duplo nasze obecne i przyszłe potrzeby – zdecydowaliśmy się na ten właśnie model. Dziś wiemy, że bez tej maszyny rzeczywistość przerosłaby nas i nie moglibyśmy sprawnie realizować tylu zleceń, jakie obecnie mamy. Co więcej – maszyna otworzyła przed nami również możliwości w zakresie niektórych wzorów papeterii – mam tu na myśli te bardziej skomplikowanie z większą liczbą cięć czy bigów. Przy obsłudze ręcznej realizacja takich zleceń trwa długo, generuje spore koszty i obarczona jest ryzykiem błędu. W przypadku maszyny Duplo możemy te same prace realizować w jednym przebiegu, oferując naszym klientom jeszcze wyższą jakość końcowych produktów”.

Dawid Rosikoń podkreśla również fakt, że dla wielu zleceń – np. zaproszeń z 4 bigami i 2 cięciami – praca ręczna była po prostu nieopłacalna i firma musiała odmawiać ich przyjęcia. – Obecnie z powodzeniem je realizujemy. Co więcej – nie stanowią one już dla nas wyzwania. Stanowią element codziennej produkcji. Z maszyną Duplo możemy realizować również znacznie trudniejsze prace – mówi właściciel Lilyzaproszenia.pl. – Mogliśmy też wdrożyć nowe wzory produktów w naszym sklepie internetowym, dzięki czemu nasza oferta stała się jeszcze bardziej atrakcyjna.

– Mimo, że jesteśmy niewielką firmą z ograniczonym budżetem, warto było zaryzykować i zainwestować w maszynę Duplo, bo korzyści, jakie uzyskaliśmy są bardzo duże i zauważalne niemal od samego początku użytkowania tej maszyny – podsumowuje Dawid Rosikoń.

Dominik Jabłoński, z firmy DigiPress podkreśla z kolei długoletnią współpracę zarówno z firmą Lilyzaproszenia.pl, a także Duplo Polska. – Miło nam bardzo, że możemy dostarczać rozwiązania, które dodają naszym klientom przysłowiowych „skrzydeł” na drodze ich rozwoju. Lilyzaproszenia.pl to przykład firmy, która rośnie wraz z dostarczanymi do niej przez nas urządzeniami. W tym przypadku dostarczyliśmy je od naszego partnera, z którym współpracujemy od lat – firmy Duplo. Ponieważ staramy się obsługiwać naszych klientów kompleksowo, kiedy w Lilyzaproszenia.pl pojawiła się potrzeba maszyny do wykańczania, zaproponowaliśmy testy urządzeń Duplo. Kiedy okazało się, że Docucutter DC 618 spełnia jej oczekiwania, wspólnie przeprowadziliśmy tę sprzedaż i obecnie możemy się cieszyć, że była ona bardzo pomocna naszemu klientowi w jego codziennej pracy.

Więcej informacji TUTAJ. O firmie TUTAJ.