Logo

Media & maszyny

Via Color podsumowuje 2015: dwukrotny wzrost sprzedaży

Miniony rok okazał się bardzo udanym okresem dla firmy Via Color, od wielu lat dostarczającej rozwiązania w zakresie druku wielkoformatowego do zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych.

Jej sprzedaż w porównaniu z 2014 r. wzrosła o 100%, zaś portfolio powiększyło się o kolejnego dostawcę. Jest nim Wit-Color – producent ploterów superwielkoformatowych, pozwalających na zadrukowywanie – w trybie płaskim – materiałów w formacie maksymalnym 2 x 3 m (w technologii UV-LED), zaś w trybie „z roli na rolę” – o szerokości od 3 do 5 m (pracujących w technologii solwentowej i UV-LED). W ofercie Via Color znalazło się także nowe, bazujące na technice inkjet UV rozwiązanie marki STORMjET, produkowane przez jej strategicznego partnera – firmę SkyColor.

Ponad 70% zrealizowanych w ub.r. przez Via Color wdrożeń stanowiły ekosolwentowe plotery STORMjET, zadrukowujące – w trybie „z roli na rolę” – różnorodne media o szerokości maksymalnej 1,8 m. Ich użytkownicy to przede wszystkim przedsiębiorstwa z branży poligraficzno-reklamowej, choć nie brakowało też zakupów zrealizowanych przez firmy produkcyjne, reprezentujące różne sektory przemysłu. Firma odnotowała też szereg wdrożeń innych modeli ze swojej oferty, m.in. STORMjET UV (do zadrukowywania podłoży w trybie „z roli na rolę”) oraz STORMjET TX (do nanoszenia nadruków na tekstylia wykonane z poliestru oraz na materiały bawełniane). W efekcie w ujęciu rok do roku jej sprzedaż wzrosła dwukrotnie. Poza aktywnością handlową i konsekwentnie realizowaną polityką serwisową, udział w tym sukcesie miała także obecność Via Color z własnym stoiskiem na wszystkich istotnych dla branży poligraficzno-reklamowej imprezach wystawienniczych organizowanych w Polsce.

Na portfolio firmy Via Color składają się obecnie rozwiązania firm: SkyColor (plotery sublimacyjne, ekosolwentowe oraz inkjetowe UV oferowane pod marką STORMjET), Wit-Color (plotery superwielkoformatowe) oraz NUtec (atramenty). Dotychczas firma zrealizowała w naszym kraju ponad 100 wdrożeń, z których gros stanowią maszyny z serii STORMjET. – SkyColor to obecnie nasz strategiczny partner, wprowadzający na rynek coraz bardziej zaawansowane, innowacyjne rozwiązania. Warto podkreślić, że stoi za nimi japońska myśl techniczna. Dzięki temu możemy zaoferować rynkowi wydajne, niezawodne i profesjonalne maszyny, których wysoką jakość potwierdzają liczne instalacje zrealizowane w ciągu ostatniego 2,5 roku. Jako wyłączny ich dystrybutor w Polsce zapewniamy naszym klientom kompleksową obsługę, także w zakresie serwisu i opieki posprzedażowej oraz bieżących dostaw materiałów eksploatacyjnych – mówi Radosław Wojtkowski z firmy Via Color.

Radosław Wojtkowski wiąże duże nadzieje na dalszy rozwój nie tylko za sprawą dotychczasowych wdrożeń, ale też stałej rozbudowy portfolio i rozbudowanej polityki serwisowej prowadzonej przez firmę. – Ubiegły rok przyniósł światową premierę plotera STORMjET, bazującego na druku inkjetowym UV. Nawiązaliśmy też współpracę z firmą Wit-Color. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaproponować klientom innowacyjne i technicznie zaawansowane, a zarazem przystępne cenowo rozwiązania w każdej klasie formatowej. W roku 2016 planujemy kolejne istotne premiery, m.in. w obszarze druku 3D oraz aplikacji na materiałach tekstylnych – zapowiada Radosław Wojtkowski. – Chcielibyśmy, aby w świadomości klientów marki takie jak STORMjET czy Wit-Color jawiły się jako wysokiej jakości produkty, zapewniające wydajność i niezawodność, a przy tym oferowane przez profesjonalnego dostawcę, gwarantującego właściwą opiekę posprzedażową. Jak widać po wynikach sprzedaży i zadowoleniu klientów, wprowadzona przez nas przed dwoma laty polityka serwisowa – bazująca na wszechstronnej edukacji i szkoleniach użytkownika, umożliwiających rozwiązywanie większości problemów w sposób zdalny – przynosi oczekiwane efekty.

Warto dodać, że już wkrótce urządzenia oferowane przez firmę Via Color będzie można obejrzeć w jej podwarszawskim centrum pokazowym, stanowiącym integralną część nowej siedziby przedsiębiorstwa.

www.viacolor.pl 

MO