Poligrafia Wielkoformatowe Dni Otwarte z ploterami ARTEMIS

Wielkoformatowe Dni Otwarte z ploterami ARTEMIS

0

Kto nie był na Fespie będzie miał okazję na własne oczy zobaczyć jak drukują plotery Artemis. Już 14 kwietnia w Opolu odbędą się Dni Otwarte gdzie dystrybutor zaprezentuje wszystkie urządzenia prezentowane w Amsterdamie. Udział jest bezpłatny.

– Jesteśmy zaraz po targach Fespa, gdzie nasze plotery zostały dobrze przyjęte i znalazły wielu odbiorców z różnych stron świata. W naszym centrum demonstracyjnym w Opolu zaprezentujemy ponownie te urządzenia mówi Paweł Stania z działu marketingu dystrybutora.

Dlaczego warto przyjechać? Będzie kilka nowości, które w Polsce jeszcze nie prezentowaliśmy. Po pierwsze, drukować będą dwa szerokoformatowe „solwenty” w 2 konfiguracjach. Kropla 14 pl dla zwolenników 42 pl dla zwolenników super prędkości. Co więcej wprowadzamy atramenty bez cyklohexanonu obecnego w tak zwanych twardych solwentach.

Druga premiera to druk LED-UV w maszynach o szerokości 160 / 180 centymetrów. Nasze znane modele pokażemy w nowej odsłonie, drukujące w technologii światło-utwardzalnej na materiałach rolowych oraz płaskich z wykorzystaniem stołów.

Kropla 14 i 42 pl – ładnie i szybko

Drukarki wielkoformatowe Artemis serii 32xx oferowane są w kilku wariantach w zależności od liczby głowic – 4 lub 8 a także ich rodzajowi. Użytkownik ma do wyboru 3 głowice Konica Minolta o kropli 14, 30 i 42 pikolitra. Do wyboru są także 2 rodzaje konstrukcji plotera w zależności od przewidywanej produktywności. „Najwolniejsza” konfiguracja drukuje od 50 do 100 metrów kwadratowych na godzinę – osiągalna maksymalna wartość rzeczywista. Szybsze konfiguracje drukują do 160 i 260 m2/h.

Artemisy 32xx to plotery sprawdzone i obecne na polskim rynku. Drukują w około 200 polskich drukarniach wielkoformatowych. Prosta i solidna konstrukcja wraz z długowiecznymi głowicami świadczy o ich produkcyjnym charakterze. Do tej pory nie wymieniliśmy żadnej głowicy.

Podsumowując użytkownicy tego plotera cenią go za stabilną i niezawodną konstrukcję, wysoką, rzeczywistą prędkości druku, atrakcyjną kolorystykę wydruków i ich jakość niewiele odbiegającą od mniejszych maszyn.

„Entry level” czyli LED-UV dla każdego

Artemis na targi w Amsterdamie przygotował 2 drukarki UV o szerokości 160 i 180 cm. Ich cena wskazuje na segment „entry-level” czyli plotery o cenie wejścia dostępnej dla większości drukarni wielkoformatowych, opakowaniowych i agencji reklamowych. Dlaczego warto zastąpić lub uzupełnić druk eko-solwentowy o druk UV?

– Technologia UV w odróżnieniu od wciąż bardziej popularnego eko-solwentowego daje możliwość zadruku zarówno standardowych materiałów jak folia, baner, papier czy media powlekane jak i różnego rodzaju płyt (PVC, PMMA, tektura) oraz nietypowych, nowych nośników czy też przedmiotów. Wydruk UV tak samo jak eko-solwentowy jest ekologiczny z tą różnicą, że jest suchy i gotowy do aplikacji czy wysyłki bezpośrednio po zdjęciu z plotera – wyjaśnia przedstawiciel dytrybutora. Użytkownik w zależności od typu produkcji, może zamówić maszynę rolową lub z dodatkowymi dodatkowymi stołami pozwalającymi na zadruk na materiałach sztywnych.

Nowe plotery Artemis LED-UV proponowane są w 2 wariantach z głowicami Epson DX5 oraz nowocześniejszym DX9. Atramenty UV w palecie CMYK są w pełni ekologiczne. Oba modele uzyskują jakość fotograficzną przy rozdzielczości maksymalnej 1440 dpi. Produktywność drukarek to maksymalnie 18 m2/h. Jest to prędkość, która umożliwia druk różnego rodzaju grafik reklamowych, samochodowych, dekoracyjnych, naklejek, reprodukcji, oznakowania informacyjnego, grafik targowych oraz sklepowych i wiele więcej.

„Production level” czyli ciężkie UV

Do ciężkich zadań dedykowany jest FR 250 – największy ploter UV ze „stajni” Artemis. Ten hybrydowy, czyli stołowo-rolowy ploter o szerokości zadruku 250 cm „uciągnie” najcięższe zadania produkcyjne. Zadrukuje zarówno płytę meblową, karton jak i taflę szkła a przy okazji kosztuje wielokrotnie mniej niż „markowe” drukarki.

– Artemis FR 250 dla swojego właściciela zadrukuje prawie 40 metrów kwadratowych nośnika. Jest to produktywność pozwalająca drukować non-stop te same wzory 7 dni w tygodniu, jak i pojedyncze egzemplarze lub prototypu na indywidualne zlecenia. Wyśmienita jakość zadowoli najbardziej wybrednych klientów – dodaje Paweł Stania z działu marketingu dystrybutora.

W środku karetki producent umożliwił zainstalowanie od czterech do 8 głowic Konica Minolta drukujących w technologii grayscalowej. Głowice KM 1024 drukują w rozdzielczości do 1440 dpi przy 14-pikolitrowej kropli.

Ploter drukuje w palecie CMYK plus kolor biały. Ekologiczne atramenty UV korzystają z systemu stałego zasilania, a kolor biały dodatkowo poddawany jest stałej recyrkulacji.

Ploter może nakładać atrament wielowarstwowo, na przykład sam CMYK, CMYK z podkładem białym, lub CMYK z białą nadrukiem (np. na szkle).

Dni otwarte – warto być!

Oprócz wspomnianych premierowych urządzeń, dystrybutor zaprezentuje także ploter laserowy Artemis 1309x, akcesoria wykańczające, materiały do druku wielkoformatowego własnej produkcji, płyty jak i urządzenia innych marek.

– Plotery Artemis charakteryzują się bardzo dobrym współczynnikiem jakości do ceny. Inwestycja dokonana przez klienta końcowego szybko mu się zwraca. Wybierając urządzenia Artemis do naszego portfolio, dobieraliśmy je pod kątem konkurowania jakością wydruków z maszynami europejskimi. Drugim istotnym dla nas czynnikiem była znacząca atrakcyjność cenowa. Wbrew pozorom niemożliwe, ale udało nam się to połączyć – wyjaśnia Paweł Stania. – Uczestnicy Dni Otwartych mogą liczyć na prezentacje zarówno premierowych jak i bestsellerowych urządzeń w spokojnej atmosferze, na którą na targach zazwyczaj nie ma czasu. Nasi specjaliści wytłumaczą i zaprezentują wszelkie sprawy natury technicznej, handlowej i z zakresu finansowania.

Polskim dystrybutorem ploterów Artemis jest Atrium Centrum Ploterowe. Wstęp na Dni Otwarte jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji na stronie.

www.artemisprinters.eu

 KL