Wielki Format Ekologiczne produkty w ofercie IKONOS

Ekologiczne produkty w ofercie IKONOS

0
IKONOS

Firma IKONOS, polski producent mediów do druku wielkoformatowego informuje, że głównym celem i priorytetem w działalności firmy jest osiągnięcie neutralności dla klimatu i środowiska oraz postawa proekologiczna.

Plan rozwoju firmy oraz inwestycje w ekologię obejmują:

  • eliminacja PVC z produktów (PCV FREE media)
  • stawianie na odnawialne źródła energii
  • redukcja odpadów i optymalizacja cyklu produkcji w fabryce IKONOS
  • wdrażanie nowych, innowacyjnych i ekologicznych produktów na rynek za sprawą nowopowstałego Centrum Badawczo-Rozwojowego IKONOS
  • rozwój ekologicznych linii produktów
  • zastosowanie nowoczesnych systemów i technologii
  • gospodarowanie przedsiębiorstwem w obiegu zamkniętym, w której zasoby są zużywane w sposób bardziej zrównoważony

Nowości wśród mediów PCV Free:

MESH IKONOS PCV-FREE BEZ PODKŁADU 150g

Lekki i bardzo wytrzymały na rozciąganie i rozdarcie materiał. Umożliwia swobodny przepływ powietrza, dźwięku i światła. Materiał nie zawiera PCV i szkodliwych ftalanów.

Dedykowany do zadruków – ekosolvent, solvent, uv, latex.

BANER IKONOS PCV-FREE 280g MATT

Baner z certyfikatem Oeko-tex Standard 100. Możliwość druku: ekosolvent, solventem, uv, latex.

FOLIA DO SZKŁA PET IKONOS DECORATIVE

Seria Profiflex Deco ART jest rodziną materiałów samoprzylepnych dedykowanych do dekoracji szkła, bazujących na foliach PET. Wszystkie materiały charakteryzują się ciekawym i eleganckim wzornictwem opartym na liniach (seria LINEA), kwadratach (seria QUADRO) lub kropkach (seria PUNTO) w różnych wariantach kolorystycznych: jasno srebrnym, ciemno srebrnym i białym. Materiał nie zawiera PVC.

FOLIA POLYPROPYLEN FILM MRT PP100

Najwyższej jakości produkt do drukowania atramentami wielkoformatowymi. To białe, matowe, nowoczesne podłoże do drukowania o grubości 100 mikrometrów. Materiał nadaje się do recyklingu, w 100% nie zawiera PCW. Przede wszystkim ma wspaniałe właściwości drukowania. Klej kanalikowy znacznie ułatwia i przyspiesza pracę, a w rezultacie umożliwia także poprawianie błędów, które w innych okolicznościach zmusiłyby do ponownego wykonania pracy.

Materiał pozwala uzyskać żywe i ostre obrazy z jednej strony. Z drugiej strony przyczynia się również do redukcji szkodliwych substancji. Oszczędza czas pracy, zmniejsza ilość odpadów i jest bezpieczny dla zdrowia.

Pełną ofertę można obejrzeć na stronie ikonos.pl


Więcej informacji z branży TUTAJ.