Logo

Marketing MIX

Gorenje Oficjalnym Partnerem Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej

EHF EURO 2024 - Auslosung für die Vorrundengruppe am 10.05.2023, Düsseldorf. Foto: Kenny Beele

Gorenje, wiodący europejski producent urządzeń AGD należący do grupy Hisense Europe, przedłuża współpracę z Europejską Federacją Piłki Ręcznej (EHF) i zostaje Oficjalnym Partnerem Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn i Kobiet w roku 2024 oraz 2026.

Po raz pierwszy Gorenje objęło sponsoring nad Mistrzostwami Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn w 2018 roku w Chorwacji. Zakończone sukcesem działania kontynuowane były podczas kolejnych dwóch europejskich rozgrywek w latach 2020 i 2022.

– Cieszymy się bardzo z przedłużenia naszej długoterminowej współpracy z marką Gorenje na nadchodzące Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej – mówi Martin Hausleitner, Dyrektor Generalny EHF – Podczas ubiegłych lat zbudowaliśmy silną współpracę, która owocowała w liczne sukcesy. Tym bardziej jesteśmy dumni z objęcia przez markę sponsoringu nad zbliżającymi się rozgrywkami Mistrzostwa Świata Kobiet. To kolejny krok w rozwoju kobiecej piłki ręcznej, na który wszyscy czekaliśmy –dodaje.

Gorenje będzie widoczne podczas zbliżających się rozgrywek zarówno podczas wydarzeń na żywo, jak i w przestrzeni online. Jako Główny Partner marka będzie odpowiedzialna za kontynuację stworoznej przez siebie komunikacji sponsorskiej #simplyfans kierowanej do kibiców, która obecna jest w europejskich rozgrywkach piłki ręcznej oraz piłki nożnej od 2017 roku.

Gorenje po raz pierwszy sponsorem Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Kobiet!

Opierając się na sukcesie męskich rozgrywek w ubiegłych latach, po raz pierwszy marka Gorenje dołączyła do grona sponsorów Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Kobiet w 2024 oraz 2026 roku. Długoterminowa umowa została podpisana przez wyłącznego partnera medialnego i marketingowego Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej, Infront Sports & Media.

– Jesteśmy niezwykle dumni, że po raz pierwszy obejmujemy funkcję Oficjalnego Partnera kobiecej piłki ręcznej. Nasze zaangażowanie w budowanie równości płci jest istotnym elementem naszej strategii ESG, dlatego cieszymy się, że możemy przenieść je również na poziom sponsoringu sportowego. – mówi Alenka Potočnik Anžič, Dyrektor Marketingu w Hisense Europe – Będąc Oficjalnym Partnerem Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn i Kobiet w 2024 i 2026 roku, będziemy nadal dążyć do zwiększenia świadomości marki Gorenje i wzmocnienia naszej wiodącej pozycji na kluczowych rynkach europejskich. – dodaje.


Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn w 2024 roku zostaną rozegrane w Niemczech w okresie od 10 do 28 stycznia. Gospodarzem rozgrywek będą Niemcy.

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Kobiet w 2024 roku będą rozgrywane w 3 państwach – w Austrii, Szwajcarii oraz na Węgrzech w czasie od 28 listopada do 15 grudnia.

Więcej informacji TUTAJ.


Więcej newsów w podobnej tematyce można przeczytać TUTAJ.