Logo

Media & maszyny

API Folie Polska na Kongresie Etykiety Samoprzylepne 2023

W dniach 1-2 czerwca br. w hotelu Aquarius Spa w Kołobrzegu odbywać się będzie Kongres Etykiety Samoprzylepne 2023, organizowany przez wydawnictwo Polski Drukarz. Wśród współorganizatorów wydarzenia po raz kolejny znajdzie się firma API Folie Polska.

Katarzyna Kozińska – jej dyrektor zarządzająca – wygłosi referat podczas stanowiącej integralną część kongresu 18. Konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”. Wystąpienie zatytułowane „Gra w zielone – świat folii metalizowanych dla etykiet” odbędzie się 1 czerwca o godz. 11.00. Firma będzie też mieć stoisko w ramach towarzyszącej wydarzeniu wystawy technologicznej.

– Kongres Etykiety Samoprzylepne od wielu lat pozostaje wśród najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce, w jakie angażuje się nasza firma – mówi Katarzyna Kozińska. – Co roku przyciąga on kilkaset osób z niezwykle bliskiego nam rynku druku wąskowstęgowego, jednego z kluczowych segmentów obsługiwanych przez API Foilmakers, a także naszego właściciela – Aldus Group. Zapraszam zatem do wysłuchania mojego wystąpienia, podczas którego znajdzie się wiele ciekawych akcentów związanych z naszą działalnością w Polsce i na świecie, jak też do bezpośrednich rozmów na stoisku i w kuluarach.

API

API

– W ostatnich latach sporo mówiliśmy o problemach, na jakie napotykają drukarnie etykietowe w swojej działalności i o tym, jak je rozwiązywać – kontynuuje Katarzyna Kozińska. – Tym razem chciałabym nieco szerzej przedstawić API Foilmakers jako europejskiego producenta folii, m.in. w kontekście optymalizacji działań w naszych centrach dystrybucji, jak również wprowadzania zasad gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) w obszarze produkcji.

Jak dodaje Katarzyna Kozińska, podczas wystąpienia nie zabraknie aspektów związanych z ekologią, na które coraz częściej zwracają uwagę właściciele marek i konsumenci – Drukarnie i przetwórcy muszą dostosować się do tych trendów, a w wielu przypadkach – także do coraz bardziej restrykcyjnych przepisów prawnych. Jako producent i dostawca folii nie pozostajemy na te głosy obojętni – w tym celu powołany został w naszej centrali dedykowany zespół – The Green Team – którego zadaniem jest wytyczanie zadań i kreowanie swego rodzaju „mapy drogowej” w kontekście zrównoważonego rozwoju całej organizacji. W działaniach tych są uwzględniani również nasi dostawcy oraz klienci. Więcej na ten temat – podczas konferencji.

Czerwcowy kongres jest jedną z wielu tegorocznych okazji do spotkań z firmą API Foilmakers. – Jesteśmy aktywni zarówno w wymiarze lokalnym jak i globalnym. Niedawno miałam przyjemność uczestniczyć w Konferencji Fleksografów – to pokłosie naszego przystąpienia do Polskiej Izby Fleksografów organizującej to wydarzenie. Z kolei nasz właściciel – Aldus Group wziął udział w targach Labelexpo South Asia, jakie odbywały się w lutym w Bangkoku. Z niecierpliwością czekamy też na europejską edycję Labelexpo – kluczowego dla nas wydarzenia globalnego. API Foilmakers będzie mieć na niej stoisko, na które już dziś zapraszamy. A tymczasem do zobaczenia w Kołobrzegu – podsumowuje Katarzyna Kozińska.