Logo

Druk Cyfrowy

Emmerson Press inwestuje w maszynę laserową ApeosPro C firmy Fujifilm

Martin Fairweather, National Digital Business Development Manager, Fujifilm UK with Jamie Emmerson, Director, Emmerson Press

Emmerson Press jest pierwszą brytyjską firmą, która zainwestowała w maszynę laserową ApeosPro C firmy Fujifilm.

Emmerson Press, drukarnia komercyjna z siedzibą w Kenilworth w Wielkiej Brytanii, była pierwsza już wcześniej. Od niemal dwóch dekad kupuje płyty od Fujifilm, w 2016 roku stała się pierwszą drukarnią w Wielkiej Brytanii, która zainwestowała w maszynę Jet Press 720S, a następnie w 2019 roku zastąpiła ją modelem Jet Press 750S. Teraz, w 2023 roku, została pierwszą brytyjską firmą poligraficzną, która zainwestowała w nowo wprowadzoną na rynek maszynę laserową ApeosPro C810 firmy Fujifilm. Umowa została formalnie zawarta w maju podczas imprezy Fujifilm w londyńskiej dzielnicy portowej, aby uczcić wprowadzenie technologii tonerów Fujifilm w Wielkiej Brytanii.

– Mieliśmy maszynę laserową, której okres eksploatacji dobiegł końca i szukaliśmy nowego rozwiązania. Po przejrzeniu rynku, model ApeosPro C wydawał się idealnym wyborem. Obserwowaliśmy go od pewnego czasu, ale musieliśmy cierpliwie czekać do oficjalnej premiery w Wielkiej Brytanii w kwietniu, aby porozmawiać z naszym przedstawicielem Fujifilm. Wkrótce po tej rozmowie podpisaliśmy umowę. Choć model został niedawno wprowadzony w Wielkiej Brytanii, byliśmy przygotowani i jako wieloletni partner Fujifilm mieliśmy pewność, że to sprawdzona i przetestowana technologia. Bycie pierwszą firmą w Wielkiej Brytanii, która ponownie inwestuje w technologię Fujifilm, jest dla nas bardzo ekscytujące i jesteśmy przekonani, że ta inwestycja zapewni nam przewagę nad konkurencją – komentuje John Emmerson, dyrektor Emmerson Press.

– Wykorzystamy ją do stworzenia szerokiej gamy dodatkowych zastosowań – w szczególności wszelkich ultraniskich nakładów, które muszą zostać natychmiast zrealizowane. Będziemy jej również używać jako drukarki biurowej, co dodatkowo pomoże obniżyć koszty i zwiększyć wydajność. Niewielkie rozmiary są bardzo przydatne i ogólnie rzecz biorąc, cena, w połączeniu z jakością, którą można osiągnąć, sprawia, że jest to naprawdę wyjątkowa maszyna, w którą warto zainwestować. ApeosPro C dobrze uzupełnia posiadane przez nas maszyny. Fujifilm to zaufany partner, z którym lubimy pracować – posiadanie wielu rozwiązań od jednego dostawcy znacznie ułatwia zarządzanie, a wsparcie ze strony zespołu Fujifilm jak zwykle nie ma sobie równych – dodaje.

– Cieszymy się, że możemy dalej rozwijać naszą współpracę z Emmerson Press. Ich zaufanie do nas jako wieloletniego partnera potwierdza fakt, że jako pierwsi w Wielkiej Brytanii ponownie zainwestowali w technologię Fujifilm. Cieszymy się, że po oficjalnej premierze modelu ApeosPro C na początku tego roku nadal możemy rozwijać tę dynamikę, a Emmerson Press jest idealną firmą, aby uzyskać maksymalne korzyści z tej technologii – komentuje Martin Fairweather, dyrektor ds. rozwoju krajowego działu cyfrowego, Fujifilm UK.

Dane techniczne i kluczowe funkcje serii ApeosPro C:

  • C810: 81 A4 str./min (C750: 75 str./min i C650: 65 str./min)
  • Wysokiej klasy toner Fujifilm Super EA-Eco
  • CMYK
  • Rozdzielczość druku 2400 x 2400 dpi (pierwsza na świecie głowica drukująca LED)
  • Rodzaje papieru od 52 do 350 gramów
  • Rozmiar papieru: Od 100 x 148 mm do 330 x 1300 mm
  • Obsługa ciężkich, powlekanych i specjalistycznych nośników
  • Pojemność do 7360 arkuszy

Więcej informacji o maszynie ApeosPro C można znaleźć TUTAJ.


Więcej newsów z branży TUTAJ.