Logo

Artykuły Promocyjne

PolKos instaluje kolejny system DTF od XENONSA 

Firma PolKos informuje, że w ostatnim czasie odbyła się kolejna udana instalacja systemu DTF od Xenonsa. W to urządzenie zainwestowała firma BD-ART z Bydgoszczy specjalizująca się w produkowaniu gadżetów sportowych.

– Od PolKosu nabyliśmy już ploter UV Xenons X6090 – wspomina Radosław Koniec, współwłaściciel BD-ART. – Teraz przyszedł czas na system DTF. Produkujemy bardzo dużo wszelkiego rodzaju gadżetów sportowych, więc teraz kiedy mamy DTF wszelkiego rodzaju koszulki, czapeczki, worki i tego typu gadżety możemy produkować znacznie szybciej, prościej i w lepszej jakości. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do skorzystania z naszej oferty, a niezdecydowanych jeszcze na inwestycję w DTF zapewniamy, że to strzał w dziesiątkę – dodaje współwłaściciel BD-ART.

Czym jest DTF?

DTF to proces polegający na cyfrowym druku grafiki na specjalnej folii PET, a następnie pokryciu mokrego wydruku proszkiem. Proszek ten jest jednocześnie klejem i podkładem. folia PET zadrukowana i pokryta proszkiem wygrzewana jest w dedykowanym urządzeniu typu proszparko suszarka, a następnie przenoszona na tkaninę za pomocą np prasy termicznej.

Zalety technologii DTF

– niskie koszty inwestycji

– łatwy proces produkcji

– możliwość aplikacji na tekstylia inne niż bawełna

– możliwość produkcji seryjnej a także pojedynczych sztuk

– elastyczny nadruk

– pełnokolorowe transfery bez wycinania i obierania.

Maszyna XENONS X3-602 DTF PRINTER to urządzenie drukujące na dwóch głowicach Epson i3200, co pozwala uzyskać doskonałą jakość wydruków przy przy zachowaniu prędkości druku nawet do 15m2/h.

Więcej informacji udzielają przedstawiciele firmy PolKos.


Więcej newsów z branży TUTAJ.