Logo

Wielki FormatArtykuły Promocyjne

Mimaki wprowadza na rynek najwydajniejszą drukarkę sublimacyjną Tiger600-1800TS

Mimaki Europe, dostawca przemysłowych drukarek atramentowych, ploterów tnących i drukarek 3D, wprowadza nowy model Tiger600-1800TS, najwydajniejszą w swojej ofercie drukarkę sublimacyjną, której premierowa prezentacja miała miejsce na stoisku firmy podczas targów ITMA 2023. Ta najnowsza szybka, kompaktowa i wytrzymała atramentowa drukarka rolowa została zaprojektowana z myślą o przyspieszeniu przejścia z druku analogowego na cyfrowy w branży druku tekstylnego.

Drukarka Tiger600-1800TS może pochwalić się maksymalną szybkością druku 550 m2/godz. (wzrost o 143% w porównaniu z poprzednim modelem) dzięki odnowionej głowicy drukującej o dużej szybkości oraz oryginalnym technologiom poprawy jakości obrazu firmy Mimaki. Ponadto drukarka jest o połowę mniejsza od poprzedniego modelu, a moduły zakładania i nawijania papieru znajdują się z tyłu urządzenia. Mniejsze rozmiary ułatwiają klientom instalację kilku urządzeń, co umożliwia im zaspokajanie zmiennego popytu oraz zwiększenie ogólnej zdolności produkcyjnej.

– Wszystkie te najnowsze innowacyjne zmiany pozwalają drukarce Tiger600-1800TS z powodzeniem konkurować z analogowym drukiem tekstylnym i wspierają przejście do produkcji opartej na druku cyfrowym” – wyjaśnił Arjen Evertse, dyrektor generalny ds. sprzedaży w Mimaki Europe. – Zalety druku cyfrowego są liczne i różnorodne w porównaniu z powolnymi, skomplikowanymi i nieprzyjaznymi dla środowiska metodami analogowymi. Druk cyfrowy oferuje płynne i ekonomiczne rozwiązanie do produkcji mniejszych serii, które można dostosowywać do zmieniającego się zapotrzebowania. Pozwala też na większą elastyczność projektowania i zmniejsza wpływ na środowisko, gdyż umożliwia produkcję lokalną, wymaga minimalnych zapasów, przez co ogranicza marnotrawstwo, a także całkowicie eliminuje ścieki powstające przy produkcji analogowej.

Kolejną zaletą ekologiczną drukarki Tiger600-1800TS będzie spodziewany niedługo certyfikat bluesign® (1) dla jej atramentów sublimacyjnych z serii MLSb510. Certyfikat ten, który ma być nadany w czerwcu 2023 r., będzie gwarancją najwyższej jakości atramentów i oznaką troski o bezpieczeństwo konsumentów i operatorów maszyn poligraficznych oraz o ochronę środowiska, co przyczynia się do zrównoważonego rozwoju branży tekstylnej.

Przy konstruowaniu modelu Tiger600-1800TS bardzo pomocna okazała się ceniona w branży wiedza i doświadczenie Mimaki w zakresie tworzenia niezawodnych, łatwych w użyciu i efektywnych rozwiązań. Podczas wymiany zbiorników na atrament w drukarce nie trzeba przerywać procesu drukowania, co minimalizuje przestoje. Wymagania konserwacyjne drukarki są także zmniejszone, gdyż metoda podawania papieru z roli eliminuje potrzebę nakładania kleju na taśmę.

– Drukarka Tiger600-1800TS trafia doskonale w potrzeby naszych obecnych i potencjalnych klientów, oferując całą gamę zaawansowanych rozwiązań technicznych oraz praktycznych, łatwych w obsłudze funkcji. Jesteśmy przekonani, że ten nowy dodatek do asortymentu Mimaki będzie dalej wspierać przejście do cyfrowego druku tekstylnego, pomagając tej młodej branży w szybszym dostosowaniu się do zmiennych wymagań produkcji, a także w osiągnięciu większej świadomości ekologicznej – powiedział na koniec Arjen Evertse.

(1) bluesign: Certyfikat produktów ze zrównoważonych łańcuchów dostaw w przemyśle tekstylnym i odzieżowym. Program certyfikacji prowadzi spółka bluesign technologies ag z siedzibą w Szwajcarii.


Więcej newsów z branży TUTAJ.