Logo

Druk Cyfrowy

Premiera RICOH Pro™ C7500

Firma Ricoh zapowiedziała premierę następcy popularnej serii Pro™ C7200/x. Nowa generacja kolorowych systemów na papier cięty Pro™ C7500 pozwala uzyskać jeszcze żywsze barwy, umożliwia druk na rozszerzonej gamie podłoży w tym teksturowanych oraz ułatwia pracę operatora maszyny.

Nowe rozwiązanie, które będzie dostępne w sprzedaży w rejonie EMEA od listopada 2023, zostało stworzone z myślą o większej elastyczności i rozszerzaniu zakresu realizowanych prac. To cechy niezwykle ważne z perspektywy drukarni cyfrowych oraz zmian, które zachodzą obecnie na rynku.

 RICOH Pro C7500

Podobnie jak poprzednik, RICOH Pro™ C7200/x, nowy system oferuje druk z wykorzystaniem kolorów specjalnych: białego, bezbarwnego, niewidzialnego czerwonego, złotego czy srebrnego.  Co więcej, RICOH Pro™ C7500 wyposażono w nowe profile dla kolorów neonowych, dzięki którym można rozszerzyć gamut kolorystyczny mieszając standardowy CMYK z neonowym różowym i żółtym. Pozwala to uzyskać dużo bardziej wyraziste efekty i lepsze odwzorowanie kolorów z palety Pantone®.

Nowością jest również elastyczny pośredni pas transferowy, który zapewnia odpowiedni poziom obsługi dla szorstkich i nierównych podłoży teksturowanych. RICOH Pro™ C7500 obsługuje media o gramaturze od 40 do 470 g/m²  (dla porównania dla serii Pro C7200/x ten zakres wynosił do 360 g/m²) oraz pozwala na druk dwustronny na długich arkuszach do 1030 mm. Te cechy sprawiają, że nowy system umożliwi efektywną realizację znacznie szerszego zakresu prac o bardzo wysokiej jakości np. lekkich opakowań, kartek okolicznościowych i papeterii ślubnej.

RICOH Pro™ C7500 wyposażono w RICOH Graphic Communications Operating System (GC OS). Nowy system operacyjny umożliwia wydajne korzystanie z urządzenia oraz intuicyjną i prostą obsługę ustawień maszyny. Zdalny dostęp za pośrednictwem przeglądarki internetowej z komputera lub tabletu usprawnia pracę w środowisku, w którym od operatorów druku wymaga się wykonywania wielu zadań. Nowe funkcje dzięki aktualizacjom oprogramowania mogą być stale dodawane do zmieniających się potrzeb klientów.

Nowością jest również, opracowany we współpracy z Fiery®, cyfrowy interfejs DFE (Digital Front End). Dzięki niemu możliwe jest zwiększenie efektywności operacyjnej. Zadbano również o szereg rozwiązań, które pozwalają na skrócenie czasu poświęcanego na konserwację i obniżenie ewentualnego czasu przestoju maszyny. Są to m.in. ulepszone pakiety ORU (Operator Replaceable Units) umożliwiające szybką i prostą wymianę podstawowych modułów przez operatora, bez konieczności wzywania serwisu producenta.

– RICOH Pro C7500 zostało zaprojektowane z myślą o kluczowych wyzwaniach, które obserwujemy obecnie na rynku. Ta seria łączy wysoką jakość druku, elastyczność produkcji i efektywność. Rozszerzony gamut kolorystyczny pozwala rozszerzyć różnorodność realizowanych prac, a RICOH Graphic Communications Operating System znacznie ułatwia obsługę i odciąża operatora –  powiedział Eef de Ridder, Vice President, Graphic Communications Group w Ricoh Europe.

Podobnie, jak w przypadku niedawno zapowiedzianego Ricoh Pro™ C9500, seria Pro C7500 jest kompatybilna z oprogramowaniem RICOH Supervisor™, RICOH TotalFlow Production Manager™ oraz FusionPro®.

RICOH Pro C7500 będzie dostępne w sprzedaży w rejonie EMEA od listopada 2023.


Więcej newsów z branży TUTAJ.