Logo

Druk Cyfrowy

Canon z wyróżnieniami PRINTING United Alliance Pinnacle Product and Technology Awards

Technologie wielkoformatowego druku produkcyjnego Canon zostały ponownie docenione w corocznym konkursie PRINTING United Alliance Pinnacle Awards sześcioma nagrodami Pinnacle Product Awards i jedną nagrodą Pinnacle Technology Award. Seria Colorado M zwyciężyła w kategorii Roll-to-Roll/Hybrid/Flatbed New Technology, podczas gdy Arizona 135 GT, 1380 GTF, 1380 XTF, 2380 GTF i 2380 XTF wygrały w każdej z pięciu kategorii UV/Latex Flatbed. Ponadto Canon zdobył również nagrodę Pinnacle Technology Award za niedawno wprowadzony na rynek unikalny biały atrament Canon UVgel.

Otwarty dla wszystkich członków PRINTING United Alliance, konkurs Pinnacle Product Award ocenia produkty, które są dostępne na rynku w 2023 roku. W tym roku ponad 160 zgłoszeń w 58 kategoriach, obejmujących technologie analogowe, cyfrowe, wyjściowe i niewyjściowe, zostało ocenionych przez wysoko wykwalifikowany panel ekspertów z branży poligraficznej.

Seria Colorado M i atrament UVgel zachwycają sędziów Pinnacle Awards

W marcu 2023 r. firma Canon wprowadziła na rynek wielokrotnie nagradzaną serię Colorado M, w pełni modułową drukarkę roll-to-roll z dwiema konfiguracjami prędkości i opcją białego atramentu UVgel. Oparta na jednej platformie, którą można skonfigurować zgodnie z potrzebami klientów, drukarka oferuje łatwe aktualizacje sprzętu i oprogramowania w terenie, dając użytkownikom możliwość ulepszenia drukarki zgodnie ze zmieniającymi się wymaganiami. Użytkownicy mogą również skorzystać z wyjątkowych zalet wydajności UVgel i drukować szersze spektrum aplikacji dzięki wprowadzeniu wielokrotnie nagradzanego białego atramentu UVgel. Unikalna formuła UVgel zapewnia gęste, nieprzezroczyste białe obrazy w mniejszej liczbie przebiegów drukowania i przy mniejszej liczbie problemów produkcyjnych oraz wymagań związanych z czyszczeniem dysz i konserwacją, często związanych z białym atramentem. Wszystko to skutkuje płynnymi, bezproblemowymi wydrukami przy minimalnej ilości odpadów i optymalnej wydajności.

Od momentu wprowadzenia na rynek, seria Colorado M pomogła już wielu użytkownikom zwiększyć nakłady druku i rozszerzyć ofertę o nowe, wartościowe zastosowania w takich segmentach jak wystrój wnętrz, a także otworzyła nowe możliwości w handlu detalicznym i hotelarstwie dzięki białemu atramentowi i wielowarstwowym opcjom drukowania.

Canon

Arizona zdobywa pięć nagród Pinnacle Product Awards

W tym roku seria Arizona wygrała wszystkie pięć zgłoszonych kategorii UV/Latex Flatbec.

  • Arizona 135 GT – UV/Latex Flatbed (under $100K)
  • Arizona 1380 GTF – UV/Latex Flatbed ($100K – $200K)
  • Arizona 1380 XTF – UV/Latex Flatbed + White ($100K – $200K)
  • Arizona 2380 GTF – UV/Latex Flatbed ($200K – $500K)
  • Arizona 2380 XTF – UV/Latex Flatbed + White ($200K – $500K)

W ciągu ostatnich trzech lat firma Canon ogłosiła wiele zmian w całym portfolio Arizona, w tym innowacje w serii Arizona 2300 w 2020 roku, wprowadzenie modelu Arizona 135 w 2021 roku, a w 2023 roku wprowadzenie technologii FLOW do serii Arizona 1300.

Rodzina drukarek Arizona została zaprojektowana z myślą o wspieraniu przemysłowych standardów wydajności i poprawie czasu pracy bez przestojów dzięki ulepszeniom automatyzacji, które minimalizują konieczność konserwacji.  Najnowsze modele Arizona są wyposażone w wielokrotnie nagradzaną technologię druku VariaDot trzeciej generacji, zapewniającą wysoką jakość reprodukcji obrazów w skali szarości. A dzięki technologii FLOW, innowacyjnemu rozwiązaniu firmy Canon, które łączy bezstrefowy, płaski stół z pneumatycznymi pinami pozycjonującymi zadrukowane podłoże, wyeliminowano potrzebę maskowania lub przyklejania taśmą podłoży. Oznacza to, że zmiana płyt o dowolnym rozmiarze lub kształcie jest szybsza i łatwiejsza, a użytkownicy mogą osiągnąć znaczną oszczędność czasu.

Cieszymy się, że po raz kolejny zostaliśmy uhonorowani wieloma nagrodami Pinnacle Product Awards przyznawanymi przez PRINTING United Alliance i jest to bardzo satysfakcjonujące, że zostaliśmy docenieni w różnych kategoriach technologii druku. Podejście firmy Canon do badań i rozwoju na rynku wielkoformatowych urządzeń graficznych opiera się na potrzebach naszych użytkowników, od których nieustannie staramy się uczyć. Te nagrody są świadectwem tego zorientowanego na klienta podejścia i potwierdzają wpływ innowacyjnych rozwiązań na działalność naszych klientów. Jesteśmy przekonani, że nasze linie produktów Colorado i Arizona będą nadal umożliwiać użytkownikom zwiększanie zysków, poszerzanie możliwości zastosowań o nowe produkty o wysokiej wartości i otwieranie nowych ekscytujących możliwości rynkowych, w tym dekoracji wnętrz, oznakowań i opakowań – mówi Mathew Faulkner, EMEA Director, Marketing and Innovation, Wide Format Printing Group w Canon Europe. 

Aby dowiedzieć się więcej o serii Colorado M, kliknij TUTAJ.

Aby dowiedzieć się więcej o rodzinie Arizona, kliknij TUTAJ.

TAGS