Logo

Etykiety i opakowania

Fujifilm ogłasza współpracę z Lüscher Technologies w celu dostarczania urządzeń CTP

Na targach Labelexpo Europe w Brukseli firma Fujifilm ogłosiła nowe partnerstwo z uznanym szwajcarskim producentem urządzeń CTP, Lüscher Technologies. Nowe porozumienie oznacza zaangażowanie Fujifilm w dalsze inwestowanie w przyszłość działalności analogowej – jednocześnie przesuwając granice dzięki technologiom cyfrowym.

Dzięki partnerstwu z Lüscher Fujifilm otrzymuje globalny kontrakt na dystrybucję naświetlarek MultiDX! i Xpose! firmy Lüscher. Są to profesjonalne urządzenia dające szereg korzyści klientom Fujifilm zajmującym się etykietami i opakowaniami.

Wysoką rozdzielczość obrazu zapewnia szeroka gama opcji dpi, aż do 10 160 dpi. Urządzenia te utrzymują płyty nieruchomo podczas obrazowania, dokładność również znacznie się poprawia. Inne korzyści obejmują: obrazowanie na małych płytach bez konieczności obniżania szybkości obrazowania; brak konieczności stosowania listw zaciskowych lub oklejania taśmą oraz eliminacja ryzyka demontażu płyty podczas obrazowania.

Dodatkowo technologia diod laserowych Lüscher umożliwia obrazowanie w podczerwieni o długości fali 980 nm dla dowolnego materiału ablacyjnego, takiego jak płyty fleksograficzne i typograficzne oraz folie ablacyjne.

Aktywne partnerstwo Fujifilm z HYBRID Software (ogłoszone na początku tego roku) przyniesie dalsze korzyści w ramach partnerstwa, ponieważ dostępnych jest również wiele opcji HYBRID RIP, zoptymalizowanych pod kątem technologii Lüscher CTP.

– Firma Lüscher to światowy pionier w dziedzinie obrazowania cyfrowego płyt, która stała się jedną z najbardziej szanowanych firm w branży, więc był to dla nas oczywisty wybór do współpracy, aby zapewnić naszym klientom wykorzystującym technologie analogowe najlepsze rozwiązania. Wraz z dostępnymi przez nas opcjami RIP za pomocą oprogramowania HYBRID współpraca naszych trzech firm zapewnia wyjątkowe połączenie wiedzy i doświadczenia, które dają naszym klientom prawdziwą przewagę na konkurencyjnym rynku – mówi David Parker, kierownik kategorii ds. opakowań analogowych w Fujifilm EMEA.

– Jesteśmy podekscytowani nawiązaniem współpracy z Fujifilm, pionierem i światowym liderem w branży graficznej. Firma Lüscher Technologies AG to od dawna synonim precyzji, jakości i doskonałości w rozwiązaniach obrazowania, a współpraca z Fujifilm niewątpliwie umieści poprzeczkę jeszcze wyżej. Wyznawane przez nas wspólne wartości, takie jak innowacyjność, zrównoważony rozwój i koncentracja na kliencie, posłużą za kamień węgielny tej współpracy. Technologia płyt Flenex firmy Fujifilm w połączeniu z naszymi czołowymi na rynku urządzeniami CTP zapewnia firmom zajmującym się etykietami i opakowaniami niezrównany poziom szybkości, jakości i niezawodności. Z niecierpliwością czekamy na wykorzystanie naszych połączonych sił, aby wprowadzać nowe rozwiązania, wyznaczać standardy branżowe i dostarczać innowacyjne rozwiązania, które spełniają zmieniające się potrzeby naszych klientów – dodaje Benedikt Strebel, dyrektor generalny Lüscher Technologies.


Więcej newsów z branży TUTAJ.